Wszystkie media powtarzają cytat o Asmusie

Treść rozmowy prezydenta z ministrem Sikorskim, którą ujawnił dziś "Dziennik", stała się główną informacją we wszystkich mediach. Pytania "Czy pan zna Rona Asmusa?" i "Czy pan jest tłumaczem" od rana cytowali prowadzący programy. O znajomość z Ronem Asmusem odpytał też swoich gości Jacek Żakowski w "Poranku TOK FM".
Przypomnijmy. Osoba Rona Asmusa była głównym wątkiem rozmowy, do której doszło 4 lipca w pałacu prezydenckim. To o niego pytał Kaczyński Sikorskiego.

- Czy pan zna Rona Asmusa? - dopytywał Kaczyński.

- Nie widzę związku ze sprawą tarczy - odpowiedział Sikorski.

- Powtarzam pytanie: czy pan zna Rona Asmusa?

- Nie widzę związku.

- Zna pan?

- Zna go pani Fotyga, ja go też znam.

- Proszę zaprotokołować: "Potwierdził, że zna Rona Asmusa".

Żakowski jako prezydent

W "Poranku Radia Tok FM" w rolę prezydenta wcielił się Jacek Żakowski. Pytanie "czy zna pan Rona Asmusa" skierował do swojego gościa, posła PiS Marka Suskiego.

- Nie znam i go nie widziałem. Gdybym go znał, to bym powiedział, że znam. Nie widzę w tym żadnego problemu - przyznał wyraźnie rozbawiony Suski. - Minister Sikorski bardzo niegrzecznie odpowiadał, że pytanie o Asmusa nie dotyczy sprawy. Gdyby od razu odpowiedział, ze go zna, to nie byłoby problemu - dodał.

Czy poseł Suski zna Rona Asmusa?


"Zaprotokołować: nie jest pewien, czy zna Rona Asmusa"

Żakowskiemu nie pomógł również Marek Borowski. - Nie znam, a przynajmniej nie jestem pewien, czy znam - odpowiedział szef koła SdPl-Nowa Lewica na pytanie o znajomość z tajemniczym Amerykaninem. - Być może kiedyś w ambasadzie amerykańskiej go spotkałem. Proszę zaprotokołować: nie jest pewien, czy zna Rona Asmusa - żartował Borowski.

Czy Marek Borowski zna Rona Asmusa?


A czy ty znasz Rona Asmusa?

To pytanie kierujemy także do czytelników portalu Gazeta.pl. "Czy znasz Rona Asmusa? A może, przy okazji jesteś tłumaczem?". Jeśli masz co do tego wątpliwości, oto amerykański polityk, którego nazwisko jest dziś na ustach wszystkich:

Asmus: Rosjanie chcą zatrzymać Polskę w "drugiej lidze"


A Ty znasz Rona Asmusa?