Wczoraj chciałem zabić: Tusk przesadził?

Zagraniczne media źle oceniają słowa polskiego premiera, który po meczu Polski i Austrii powiedział, że chciał zabić sędziego Howarda Webba.
Donald Tusk nie zdawał sobie sprawy, co wywołają jego słowa. Jego wypowiedź została przetłumaczona na języki z różnych zakątków świata i wywołała oburzenie

Angielski dziennik "The Guardian" ocenia słowa Tuska jako potwierdzenie zasadności decyzji o przyznaniu policyjnej ochrony sędziemu i jego rodzinie. Stawia to polskiego premiera w jednym rzędzie z pseudokibicami. Guardian cytuje też policjanta z South Yorkshire: - Jesteśmy gotowi zrobić wszystko, żeby ochronić Webba. Nasi ludzie będą z nim w stałym kontakcie.

Słowa Tuska komentują gazety i serwisu na całym świecie. Na poważnie przytaczają słowa polskiego premiera. To jeden z powodów, dla których angielski arbiter i jego rodzina dostaną policyjną ochronę - oceniają.

Jednak sprawa może skończyć się nie tylko na samej krytyce ze strony zagranicznych mediów Jeśli Howard Webb uzna, że szef polskiego rządu kierował pod jego adresem groźby karalne, może wytoczyć Tuskowi proces.

Pierwszy o sprawie napisał portal Dziennik.pl.

Wszystkie spiski na Euro 2008

Chcą zabić sędziego. Szaleństwo!


Euro 2008: Sędzia przyznał się do błędu