Internauci komentują: Kubicy też odebrać obywatelstwo!

Oto niektóre z komentarzy internautów na wypowiedź byłego ministra Mirosława Orzechowskiego, który domaga się odebrania polskiego obywatelstwa dwóm zawodnikom drużyny Niemiec - Łukaszowi Podolskiemu i Mirosławowi Klose. (Pisownia komentarzy oryginalna)
Orzechowski: Odebrać obywatelstwo Podolskiemu i Klose - czytajZigzaur pisze: "Proponuję: zimne kąpiele, psychotropy, łagodne przekonywanie, terapię grupową, w ostateczności elektrowstrząsy".

Internauta blackthorn rozwija pomysł b. ministra" JESTEM ZA!! I Robertowi Kubicy tez trzeba postawic ultimatum, albo będzie jezdzil na polskim sprzecie na F-1(polonez, maluch, duzy fiat, no, ewentualnie stara dobra skarpeta(mam sentyment do tej maszyny)) i pozostanie polakiem, albo sie zdecyduje na jakies inne "zagramaniczne" (niemieckie) dziadostwo, jakie jest BMW, no i wiadomo co dalej..."

" Jakim trzeba być idiotą, żeby nie odróżnić meczu od wojny?" zastanawia się max.headroom.

jack7777 pisze: "Człowieku, czy zastanowiłeś się co Ty wygadujesz. Rozum Tobie odebrało. Proponuję jeszcze odebrać obywatelstwo Polańskiemu, bo kręci filmy we Francji i USA, Mrożkowi - bo pisał sztuki we Francji, Andrzejowi Sewerynowi - bo grał i reżyserował we Francji, Andrzejowi Głowackiemu - bo tworzył dla teatrów amerykańskich i setkom tysięcy innych, którzy w podobny sposób narazili się Panu Orzechowskiemu. Pewnie chciałby Pan any obywatelstwo zachował Pan Kobylański, bo to Pana zdaniem prawdziwy patriota.

Internauta epupecki posuwa się jeszcze dalej: "Jeśliby się tak trzymać tego co "toto" powiedziało trzeba by obywatelstwo polskie najpierw odebrać Karolowi Wojtyle. Przeciez on występował w barwach Watykanu a na dodatek rządził tym państwem!".

Internauta o nicku I słusznie proponuje zmianę w konstytucji RP: "3. Obywatel polski traci obywatelstwo automatycznie, jeżeli grając w obcej reprezentacji narodowej podniesie nogę lub rękę na reprezentację swojego kraju urodzenia."

"A jak strzeli samobója, to ułaskawić i przywrócić do łask?" - pyta zigzaur.

W dyskusji pojawiło się także salomonowe rozwiązania: "TA, skoro Podolski ma podwójne obywatelstwo, to powinien grać jeden mecz u Niemców i drugi u nas, i tak na zmiane!".Jak rozwiązać problem podwójnego polsko-niemieckiego obywatelstwa Mirosława Klose i Łukasza Podolskiego