"Polska, do boju!" - zobacz, jak kibicują Polacy

Flagi w oknach, na dachach i na samochodach. Dzieci ubrane na biało-czerwono. Politycy w szalikach z napisem "Polska" śpiewają "Do boju!". Cały kraj ogarnęło piłkarskie szaleństwo. Zobacz, jak Polacy dopingują naszą drużynę.

Mecz roku na żywo! Trwa relacja Z czuba!Rodzice, dzieci, zwierzęta - wszyscy na biało-czerwono

Już o godzinie 16.00 ponad połowa miejsc na trybunie Wrocławskiej Strefy Kibica na pl. Solnym była zajęta. - Przyszedłem tak wcześnie razem z przyjaciółmi, żeby zająć jak najlepsze miejsce - mówi wrocławskiej "Gazecie Wyborczej" Marcin, student Politechniki Wrocławskiej. - Nie żałujemy. Zapowiada się fantastyczna atmosfera - dodaje. W innych miastach Polski jest podobnie. Warszawiacy gromadzą się na Polach Mokotowskich. Wielu wybrało się do Multikina i... budynku Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie także można obejrzeć mecz.

Od rana na ulicach jest biało-czerwono. Kierowcy dekorują samochody. W oknach i na dachach domów pojawiają się polskie flagi. Internauci dopingują Polaków na Gadu-Gadu i Naszej Klasie.

Od rana dostajemy także zdjęcia od naszych czytelników.

Polacy kibicują - Wasze zdjęciaPolitycy: Do boju!

- 2:1 dla Polski. W pierwszych pięciu minutach Ebi Smolarek, potem Krzynówek. Chciałabym, żeby jeszcze Żurawski, ale to już chyba niemożliwe - mówi repeterowi Polsatu News Elżbieta Jakubiak, minister sportu i turystyki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ubrana oczywiście w biało-czerwoną koszulkę. - Moje marzenie to 2:1 dla Polski. Wierzę, że to się uda - mówi Grzegorz Napieralski. Też w narodowych barwach. Niektórzy są bardziej sceptyczni. Grzegorz Schetyna obstawia remis - 0:0; Sławomir Nowak - 1:1.

Politycy kibicują polskim piłkarzom


Tadeusz Cymański specjalnie dla naszych piłkarzy zaśpiewał.

Tadeusz Cymański śpiewa dla piłkarzy


Polscy kibice, którzy obstawiają wynik dzisiejszego meczu u bukmacherów, są mniej entuzjastyczni. Stawiają na naszą porażkę - czytaj

W Anglii też kibicują, nie zawsze Polsce

Mecz Polska-Niemcy wzbudza też duże emocje wśród angielskich kibiców. "The Sun" wydał specjalny numer skierowany do Polaków mieszkających na Wyspach i zredagowany w całości po polsku. Komentator sportowy "Suna", były trener reprezentacji Anglii Terry Venables uważa, że z Grupy B wyjdą Niemcy i Chorwacja, a Polskę i Austrię spisuje bezapelacyjnie na straty.

O polskiej i niemieckiej drużynie informuje też obszernie redakcja sportowa BBC. Na swojej stronie sportowej w internecie BBC przytacza nieubłagane fakty z historii - Polakom jeszcze nigdy nie udało się pokonać Niemców - 11 porażek i tylko 4 remisy, ostatni raz aż w 1978 roku. BBC zauważa jednak, że Ebi Smolarek prowadzi w tabeli strzelców Euro 2008 z 9 bramkami zdobytymi w eliminacjach. Odnotowano też złozoność polsko-niemieckich relacji, przypominając że w reprezentacji Niemiec grają urodzeni w Polsce Mirosław Klose, Łukasz Podolski i Piotr Trochowski.

Pokaż jak kibicujesz Polakom! Wyślij zdjęcia i wideo na Alert24.pl!Jak zakończy się mecz Polska-Niemcy?