Janowicz awansował w Paryżu

Najlepszy polski junior, Jerzy Janowicz, awansował do drugiej rundy juniorskiego French Open, który dzisiaj rozpoczął się w Paryżu (kategoria GA). Rozstawiony z numerem dwunastym siedemnastolatek wyeliminował późnym wieczorem z turnieju Rosjanina, Aleksandra Łobkowa.
Pojedynek rozpoczął się bardzo niespodziewanie, gdyż w pierwszym gemie Łobkow (42 ITF) przełamał serwis Polaka i objął prowadzenie w secie. Później jednak przewaga Janowicza nie podlegała żadnej dyskusji - siedemnastoletni łodzianin wygrał sześć kolejnych gemów i po osiemnastu minutach całą partię.

W drugiej odsłonie gry Rosjanin miał nadal ogromne problemy ze swoim serwisem i po przełamaniu na 0:2 dla Polaka, zrezygnował z kontynuowania meczu. Tym samym nasz najlepszy tenisista nie stracił zbyt wiele sił w pierwszym spotkaniu turnieju, którego jest jednym z głównych faworytów.

Kolejnym przeciwnikiem Jerzego Janowicza (13 ITF) będzie Chorwat Marin Draganja, który w dniu dzisiejszym pokonał 6:3, 7:6(3) Juliena Obry. Szesnastoletni zawodnik ze Splitu zajmuje aktualnie 26 pozycję w rankingu juniorskim. Pojedynek ten zostanie rozegrany najprawdopodobniej we wtorek.