Polska na Euro 2008. Obrony jeszcze nie mamy... Oceny za mecz z Danią

Smolarek najlepszy, Krzynówek i Lewandowski solidni, Zahorski i obrona - nie gotowi na Euro 2008 - oceny piłkarzy po ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami z Danii
Remis z Danią, Niemcy się nie przestraszyli

Artur Boruc 4

Przy golu mógł zachować się lepiej, ale w drugiej połowie dwukrotnie ratował Polaków przed stratą gola.

Marcin Wasilewski 3

Zdecydowanie lepiej współpracował z Łobodzińskim niż z Zahorskim. Tak jak cała obrona winny utraty gola.

Jacek Bąk 3

Kilka razy jak profesor, raz jak uczniak, gdy Polacy stracili gola. Ale i tak trudno wyobrazić sobie polską obronę bez niego.

Mariusz Jop 3

Zagrał dużo lepiej niż tydzień temu z Macedonią. Jeśli Beenhakker przesunie na lewą obronę Żewłakowa w środku obrony zastąpi go właśnie Jop.

Jakub Wawrzyniak 3

Kilka razy niepewnie wyprowadzał piłkę, ale miał też kilka akcji ofensywnych. Czy przekonał Leo i wygrał rywalizację o miejsce w składzie z Golańskim? Na pewno miał więcej szans by się wykazać, bo w pierwszej połowie Duńczycy atakowali głównie jego stroną boiska.

Tomasz Zahorski 3-

Nie tak błyskotliwy jak Błaszczykowski, nie ma z niego takiego pożytku jak z Łobodzińskiego. Mecz z Niemcami zacznie na ławce. I prawdopodobnie tam też skończy.

Dariusz Dudka 3+

Na razie w defensywie zbliża się do poziomu Lewandowskiego, w ofensywie zupełnie bezużyteczny.

Mariusz Lewandowski 4

Jeden z nieomylnych, w dodatku coraz częściej stara się rozgrywać. A jeśli decyduje się już na dalekie podanie, zazwyczaj podaje celnie.

Jacek Krzynówek 4

Przez 40 minut poza krzykami i gestykulacją nie zrobił nic. Aż w końcu, jak w każdym spotkaniu kadry, miał fantastyczny przebłysk. Oby za tydzień z Niemcami ta jedna akcja także skończyła się golem.

Ebi Smolarek 5

Wszystko co najlepsze w polskim zespole zaczynało i kończyło się na napastniku Racingu. Wypracował karnego, miał kilka świetnych akcji lewym skrzydłem. Skrzydłem, na którym w klubie nie gra w ogóle.

Maciej Żurawski 3

Szybkość jak za czasów gdy grał w Wiśle, wykonanie rzutu karnego jak z meczu z USA na mundialu w Korei i Japonii.

Zmiennicy

Roger 4

Kilka razy zagrał tak jak nie zagrałby żaden Polak. Na razie goli z tego nie ma, bo koledzy powoli przyzwyczajają się do brazylijskich zagrań pomocnika Legii. Czy przyzwyczają się do niedzieli?

Paweł Golański 4-

Miał mniej pracy niż Wawrzyniak, ale jeśli już to zatrzymywał Duńczyków. W kontekście spotkania z Niemcami ma jedną wadę - jest prawonożny, a Leo na lewą obronę szuka lewonożnego piłkarza.

Wojciech Łobodziński 3+

Przez całą drugą połowę Polacy atakowali prawą stroną. Łobodziński czasami się mylił, czasami dośrodkowywał niedokładnie, ale zrobił dużo więcej niż Zahorski.

Marek Saganowski i Łukasz Garguła - grali zbyt krótko by ich oceniać.