Na żywo z Paryża: Radwańska kontynuuje grę

Agnieszka Radwańska rozpoczęła wczoraj rywalizację w pierwszej rundzie turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. Niestety deszcz przy stanie 5:4 w inaugurującym secie przerwał mecz Polki z ukraińską tenisistką, Marią Korytcewą. Dziś spotkanie zostanie wznowione po zakończeniu na korcie nr 3 pojedynku Safiny z Bondarenko. Relację prosto z Paryża poprowadzi specjalny wysłannik Sport.pl Jakub Ciastoń.
Agnieszka Radwańska - Maria Korytcewa 5:4

Początkowo we wczorajszym spotkaniu warunki dyktowała Radwańska, ale jej przeciwniczka z każdą piłką grała coraz ryzykowniej. Sportowa złość pomogła jej nawiązać wyrównaną walkę. Polka roztrwoniła wysokie prowadzenie, nie wykorzystała także kilku piłek setowych. Nienajlepszy rozwój wydarzeń przy stanie 5:4 dla Radwańskiej i remisie po 40 w dziesiątym gemie przerwał deszcz. Opady towarzyszyły zawodniczkom od początku spotkania, a w końcu zupełnie uniemożliwiły grę.

Dziś przy bardziej sprzyjającej aurze tenisistki wrócą na kort. Po nienajlepszym początku najwyżej rozstawiona w rankingu WTA Polka nie powinna już mieć problemów z Korytcewą, 65. rakietą świata.