Panfil wygrał turniej Zabrze Open!

Grzegorz Panfil okazał się najlepszy w turnieju Zabrze Open (pula nagród 10 000 dol.), który od poniedziałku był rozgrywany w rodzinnym mieście tenisisty. W finale rozstawiony z numerem piątym 20-latek pokonał Chilijczyka Guillermo Hormazabala 3:6, 6:1, 6:4.
W pierwszej partii niedzielnego pojedynku lepiej prezentował się 23-letni zawodnik z Santiago. Hormazabal, który obecnie zajmuje 557 miejsce w rankingu światowym ATP, wygrał tę część gry oddając Panfilowi tylko trzy gemy. Zupełnie inna sytuacja miała miejsce w drugim secie, kiedy to leworęczny Polak zaczął grać znacznie lepiej i rozgromił swojego rywala, 6:1.

Najbardziej wyrównana część pojedynku miała miejsce w trzeciej partii, kiedy to obaj zawodnicy pokazali pełnię swoich umiejętności. Po wyrównanej i zaciętej grze, minimalnie lepszy okazał się tenisista gospodarzy, który wygrał 6:4. Dla Panfila (635 ATP) jest to siódme zwycięstwo w ostatnich ośmiu rozegranych spotkaniach - przed tygodniem doszedł do ćwierćfinału turnieju Katowice Open (pula nagród 15 000 dol.).

Dla 20-latka jest to największy sukces w dotychczasowej karierze, gdyż po raz pierwszy wygrał turniej rangi futures. Za zwycięstwo w Zabrzu otrzyma dwanaście punktów do rankingu ATP, co na pewno poprawi jego aktualne notowanie. W przyszłym tygodniu Panfil wystąpi w kolejnym polskim turnieju, Kraków Open 2008 (pula nagród 10 000 dol.). Podobnie jak w Zabrzu - będzie tam rozstawiony.

Wynik finału:

Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Guillermo Hormazabal (Chile, Q) 3:6, 6:1, 6:4