Tomasz Kuszczak: Cały zespół zasłużył na wielkie Glory

- Alex Ferguson zawsze powtarza, że na sukces pracuje nie tylko ta jedenastka, która jest na boisku, ale cały zespół, cała dwudziestka piątka. Dziś cała drużyna zasłużyła na wielkie "Glory" - powiedział telewizji nSport, Tomasz Kuszczak tuż po finale Ligi Mistrzów, w którym Manchester United pokonał w rzutach karnych Chelsea.
Manchester z Pucharem Europy

Polak był w tym meczu rezerwowym, ale i on przyczynił się do zdobycia Pucharu Europy przez Czerwone Diabły, broniąc bramki w większości meczów grupowych. Kuszczak, to czwarty Polak po Zbigniewie Bońku (Juventus Turyn), Józefie Młynarczyku (FC Porto) i Jerzym Dudku (FC Liverpool), który sięgnął po Puchar Europy.

Tomasz Kuszczak po finale Ligi Mistrzów:

Alex Ferguson zawsze powtarza nam, że nie tylko jedenastka na boisku pracuje na sukces, ale cały zespół, cała dwudziestka piątka. Nie można powiedzieć, że bohaterem był Edwin van der Sar czy ktoś inny. W pierwszej części sezonu więcej w Lidze Mistrzów grałem ja, w końcówce on. Cieszę się, że jestem w tej drużynie i trener coraz częściej na mnie stawia. Takie chwile jak dziś są fenomenalne.

Co powiedział Ronaldo? To teraz nie ważne. To wielki piłkarz, nie ma co gdybyć o jego przestrzelonym karnym. Ważne, że wygraliśmy i zostaliśmy mistrzami Europy. Ronaldo strzelił fantastyczną bramkę w pierwszej połowie. Cały zespół zasłużył na wielkie Glory.

Dziś i jutro będziemy świętować. Mamy tutaj w Moskwie przygotowane specjalne party na zakończenie sezonu, ale od piątku znów sto procent koncentracji, bo jadę na zgrupowanie kadry. Postaram się coś wnieść do reprezentacji. A potem powalczyć na mistrzostwach Europy o jak najlepszy wynik.

Zobacz paradę Van der Sara i rozpacz Terry'ego - zdjęcia z finału

Tak Man United sięgnął po koronę - relacja Z Czuba