Ginepri broni dwa meczbole i wygrywa spotkanie

Pogoda zlitowała się nad zawodnikami biorącymi udział w turnieju ATP w Poertschach. Po deszczowym poniedziałku i wtorku zza chmur wyjrzało słońce i udało się rozegrać zaplanowane na dziś spotkania. Środa nie była jednak szczęśliwym dniem dla rozstawionych graczy. Z imprezą niespodziewanie pożegnali się Mardy Fish, Sam Querrey i Mario Ancić.
Największym zaskoczeniem jest gładka porażka rozstawionego z czwórką Fisha. Amerykanin, który pokonał w tym roku Federera i dotarł do finału imprezy w Indian Wells, doznał prawdziwej klęski w spotkaniu pierwszej rundy z Igorem Kunitsynem. Sklasyfikowany na 96. miejscu w światowym rankingu Rosjanin oddał rywalowi tylko dwa gemy i zakończył pojedynek w niecałą godzinę. Kunitsyn przeważał w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. O wiele lepiej serwował i równie dobrze returnował, co przełożyło się na aż pięć przełamań serwisu Fisha.

Prawdziwy horror zafundował swoim kibicom Robby Ginepri. Amerykanin stoczył pasjonujący, ponad dwugodzinny mecz z turniejową "siódemką", Mario Anciciem. Przebieg pierwszej partii był planowy. Faworyt zanotował dwa breaki i wygrał 6:3. Jednak w drugiej odsłonie, mimo słabego serwisu, to Ginepri zdobył jedno przełamanie i zwyciężył 6:4. Decydujący set był niezwykle emocjonujący. Obaj tenisiści wykorzystali wszystkie okazje na odebranie podania rywalowi, co zaowocowało tiebreakiem. Padł on łupem Amerykanina, który po drodze obronił dwie piłki meczowe.

Wyniki drugiej rundy:

Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) - Sam Querrey (USA, 5) 6:1, 6:3

Ivan Ljubicić (Chorwacja, 3) - Ivan Navarro (Hiszpania) 7:6(3), 6:4

Wyniki pierwszej rundy: Olivier Rochus (Belgia) - Michał Przysiężny (Polska) 6:2, 6:4

Juan Monaco (Argentyna, 2) - Carlos Berlocq (Argentyna) 4:1 i krecz Berlocqa Igor Kunitsyn (Rosja) - Mardy Fish (USA, 4) 6:1, 6:1 Robby Ginepri (USA) - Mario Ancić (Chorwacja, 7) 4:6, 6:3, 7:6(8) Robin Haase (Holandia, 8) - Sergio Roitman (Argentyna) 7:6(7), 6:4 Dudi Sela (Izrael) - Mischa Zverev (Niemcy) 7:6(2), 6:0 Blaz Kavcić (Słowenia, Q) - Teimuraz Gabashvili (Rosja) 4:6, 6:4, 7:6(3)