Radwańska zmiotła rywalkę, Domachowska odpadła

Agnieszka Radwańska nie dała szans swojej rywalce - Soranie Cirstei - i wygrała swój mecz drugiej rundy turnieju rozgrywanego w Stambule. Polka nie oddała rywalce nawet gema. Sztuka ta nie udała się Marcie Domachowskiej, która przegrała 2:6, 2:6 z Rosjanką Nadją Pietrową. Turniej Istanbul Cup, rozgrywany jest od poniedziałku w Turcji (pula nagród 200 000 dol.).
Agnieszka Radwańska (15 WTA). 19-letnia krakowianka pokonała dzisiaj bez straty gema Soranę Cirsteę i awansowała pewnie do ćwierćfinału zawodów. Tam jej przeciwniczką będzie Słowenka Andreja Klepac, lub Kanadyjka Stephanie Dubois.

Pierwszy set pojedynku rozgrywanego na korcie centralnym w Stambule, stał na niskim poziomie. Obie tenisistki bardzo słabo serwowały, co było przyczyną częstych przełamań. Marta Domachowska (77 WTA) nie potrafiła wygrać żadnego z własnych podań, popełniając przy tym sześć podwójnych błędów. Tym samym to faworytka z Moskwy wygrała pierwszą partię, 6:2

W drugiej partii gra stała się bardziej wyrównana, co jednak w żaden pozytywny sposób nie wpłynęło na dyspozycję serwisową Domachowskiej. 22-letnia Polka nadal nie potrafiła utrzymać własnego podania, dzięki czemu Pietrowa (28 WTA) w łatwy sposób wygrywała gemy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2 po godzinie i osiemnastu minutach gry.

Był to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami. Nasza tenisistka przegrywając dziś w drugiej rundzie zanotowała dziewiątą porażkę w tym roku. Oprócz tego Domachowska triumfowała w dwunastu konfrontacjach. Za występ w drugiej rundzie Istanbul Cup Polka otrzyma 20 punktów do rankingu WTA oraz 2550 dolarów premii finansowej. Był to ostatni występ 22-latki przed wielkoszlemowym French Open.

Wynik II rundy:

Nadja Pietrowa (Rosja, 3) - Marta Domachowska (Polska) 6:2, 6:2

Agnieszka Radwańska (Polska) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:0, 6:0