Lozano daje szansę młodym zawodnikom

Po bardzo udanym sezonie ligowym, środkowy AZS-u Częstochowa - Piotr Nowakowski dostał szansę na pokazanie swoich umiejętności w reprezentacji trenera Lozano. W turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy rozgrywanym w ramach Memoriału im. Huberta Wagnera młody zawodnik godnie zastępuje kontuzjowanego Łukasza Kadziewicza. Zarówno we wczorajszym spotkaniu jak i dzisiaj pokazał się z bardzo dobrej strony. 
- Patrząc na statystyki mogę być zadowolony ze swojej postawy. Dzisiaj zdobyłem dwanaście punktów, więc było całkiem nieźle, dlatego mój występ oceniam pozytywnie.

Nowakowski podkreśla, że w reprezentacji czuje się bardzo dobrze.  - Czuję się praktycznie jak w klubie. Panuje tutaj fajna atmosfera, nie ma żadnej hierarchii, co buduje dobrego ducha całej drużyny.  Bardzo ważne dla samopoczucia młodego zawodnika jest to, że w reprezentacji występuje grono jego kolegów z AZS-u Częstochowa.  - Pomaga mi, że w drużynie gra aż tylu zawodników, którzy w zeszłym sezonie występowali ze mną w Częstochowie. Dzięki temu mogłem tak dobrze przezwyciężyć pierwszy stres, który towarzyszył pojawieniu się na boisku (uśmiech). Gram ze swoimi dobrymi kolegami, z którymi doskonale się rozumiem, co wpływa na mnie bardzo pozytywnie.

* więcej w serwisie Reprezentacja.net