Wielki sukces polskiej deblistki!

Klaudia Jans i Mervana Jugić-Salkić awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej podczas turnieju Internazionali BNL D'Italia w Rzymie. Para polsko-bośniacka pokonała 1:6, 7:5, 10:4 jedne z największych faworytek imprezy, rozstawione z ?dwójką?, Katarinę Srebotnik i Ai Sugiyamę.
Mecz drugiej rundy debla nie rozpoczął się po myśli "naszego" duetu. W pierwszej partii Jans i Jugić-Salkić zdobyły tylko 9 punktów, tracąc aż trzy gemy serwisowe. Druga odsłona miała korzystniejszy przebieg dla Polki i Bośniaczki, które były w stanie prowadzić wyrównaną grę. W jedenastym gemie wywalczyły breaka, mającego kluczowy wpływ na rezultat seta. Jans i Jugić-Salkić wygrały tę część spotkania do pięciu i o losach spotkania musiał zadecydować tie-break meczowy. W nim "nasz" duet od początku wysforował się na prowadzenie i pewnie wygrał 10:4.

W ćwierćfinale Polka i Bośniaczka zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu pomiędzy Chinkami, Zi Yan i Jie Zheng (nr 9), a Hiszpankami, Anabel Mediną Garrigues i Virginią Ruano Pascual.

Do turnieju w Rzymie 23-letnia Jans i 28-letnia Jugić-Salkić dostały się z listy rezerwowych. W ostatniej chwili zajęły miejsce Dinary Safiny i Agnes Szavay, które musiały się wycofać z powodu kontuzji Rosjanki. Doskonale wykorzystały swoją szansę, wygrywając w stolicy Włoch już dwa mecze. W pierwszej rundzie okazały się lepsze od Anny Czakwetadze i Nicole Vaidisovej.

Dochodząc do ćwierćfinału turnieju pierwszej kategorii w Rzymie, Klaudia Jans zapewniła sobie 110 punktów do rankingu WTA oraz 3850 dolarów. Dorobek ten pozwoli jej awansować o około 15 pozycji w klasyfikacji najlepszych deblistek (aktualnie jest siedemdziesiąta pierwsza).

23-letnia Klaudia Jans osiągnęła w tym roku półfinał turnieju w Vina Del Mar. Grała także w ćwierćfinałach w Acapulco, Estoril i Pradze. Impreza Internazionali BNL D'Italia jest jednak zdecydowanie bardziej prestiżowa, a sukces osiągnięty przez Polkę można porównać do jej wcześniejszych występów w finałach turniejów w Warszawie i Sopocie oraz ubiegłorocznego półfinału w paryskiej hali Pierre'a de Coubertina.

Wynik drugiej rundy debla:

Klaudia Jans, Mervana Jugić-Salkić (Polska, Bośnia) - Katarina Srebotnik, Ai Sugiyama (Słowenia, Japonia, 2) 1:6, 7:5, 10:4