Kadra Beenhakkera bez siedmiu piłkarzy na zgrupowaniu

Tylko dziewiętnastu piłkarzy kadry Leo Beenhakkera wyjedzie w najbliższy poniedziałek na zgrupowanie do niemieckiego Donaueschingen
Beenhakker: Cudem awansowaliśmy na Euro i teraz - na mistrzostwach też potrzebujemy cudu

W czwartek kadrowicze przeszli badania w Chorzowie, w poniedziałek rano mają zbiórkę w hotelu, a o 11.50 odlecą czarterem do Niemiec na 11-dniowy obóz przygotowawczy przed Euro.

Siedmiu zawodników zjawi się w Niemczech kilka dni później - od Leo Beenhakkera dostaną maksimum cztery dni wolnego. W ten weekend rozgrywki ligowe kończą: Ebi Smolarek (Racing Santander), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (Wolfsburg), Marcin Wasilewski (Anderlecht) i Mariusz Lewandowski (Szachtar). Oni będą mieli kilkadziesiąt godzin wolnego na załatwienie własnych spraw. M.in. Smolarek weźmie udział w konferencji prasowej swojego sponsora w Warszawie (21 maja).

Tego samego dnia w Moskwie finał Ligi Mistrzów rozegra Manchester United Tomasza Kuszczaka. Polski bramkarz dostał oczywiście zwolnienie od sztabu kadry z życzeniami zwycięstwa nad Chelsea. W jeszcze trudniejszej sytuacji jest Artur Boruc z Celticu Glasgow - jego zespół prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie walczył z Rangersami (cztery punkty mniej od lokalnego rywala i o dwa mecze mniej rozegrane) o mistrzostwo Szkocji i wtedy 28-letni bramkarz nie dostanie zwolnienia z klubu. Jeśli tylko sprawa tytułu zostanie przesądzona, Boruc dołączy do kadry - najszybciej jak to będzie możliwe. Jeśli nie, do Donaueschingen pojedzie czwarty bramkarz Wojciech Kowalewski, i przynajmniej do 24 maja będzie trenował z kadrą.

Z zawodników, którzy w weekend grają mecze, do Niemiec leci w poniedziałek trzech graczy: Michał Żewłakow - w sobotę jego Olympiakos walczy o Puchar Grecji z Arisem Saloniki, w niedzielę 32-letni obrońca przyjeżdża do Polski. Odpoczął wcześniej, bo został mistrzem Grecji w połowie kwietnia. Do Niemiec jadą też Jakub Wawrzyniak i Roger Guerreiro z Legii - warszawski klub czeka w sobotę w Grodzisku Wlkp. finał Pucharu Ekstraklasy.

Jadą do Niemiec 19 maja

Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Grzegorz Bronowicki, Łukasz Fabiański, Mariusz Jop, Wojciech Łobodziński, Rafał Murawski, Tomasz Zahorski, Maciej Żurawski, Radosław Matusiak, Marek Saganowski, Paweł Golański, Jakub Warwrzyniak, Adam Kokoszka, Michał Pazdan, Łukasz Garguła, Radosław Majewski, Roger Guerreiro.

Przyjadą do 23 maja

Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Marcin Wasilewski, Mariusz Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek.Beenhakker: Mam trudną rolę


Plany kadry

19.05 - wyjazd na zgrupowanie w Donaueschingen w Niemczech

23.05 - towarzyski mecz z FC Schafhausen w Niemczech

26.05. - towarzyski mecz z Macedonią w Niemczech

27.05. - towarzyski mecz z Albanią w Niemczech

28.05 - ogłoszenia 23-osobowej kadry na Euro

1.06. - mecz z Danią w Chorzowie (godzina 16, pożegnanie zespołu przed wyjazdem na Euro)

8.06. - mecz z Niemcami w Klagenfurcie (finały ME, 20.45)

12.06. - mecz z Austrią w Wiedniu (finały ME, 20.45)

16.06. - mecz z Chorwacją w Klagenfurcie (finały ME, 20.45)

19 lub 20.06 - ćwierćfinały z udziałem pierwszej i drugiej drużyny z grupy polskiej

25.06. - półfinał

29.06 - finał Euro 2008!