Rywale Wisły przed LM - Trener aż się boi wymówić nazwę drużyny

Panathinaikos Ateny, Racing Santander, czołowy klub Premiership, a także Austria Wiedeń, FC Kopenhaga i Maccabi Haifa będą sparingpartnerami Wisły Kraków przed eliminacjami Ligi Mistrzów.
Trzy lata temu to właśnie Grecy pokonali wiślaków w walce o fazę grupową najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. Maciej Skorża, trener Wisły nie chce zdradzić, z którą drużyną z Anglii miałby zagrać mistrz Polski. - To jest zespół z najwyższej półki, ale boję się wymówić nazwę, by nie zapeszyć. To byłoby coś wspaniałego zagrać z nimi - uważa Skorża. - Dobrze powiem tylko, że z czołowej szóstki Premiership.

Z Austrią, Maccabi, Panathinaikosem i FC Kopenhagą wiślacy zmierzą się na obozie (w Bad Waltersdorf, tam gdzie będzie baza reprezentacji w Euro 2008). Z Racingiem w Polsce, bo zespół z Santander ma przygotowywać się do sezonu w naszym kraju. Plany się mogą zmienić, jeśli okaże się, że Wisła eliminacje LM rozpocznie od pierwszej rundy. Wtedy zmieni się termin obozu i nie dojdzie do sparingów z Hiszpanami, Grekami i Anglikami. - Na razie więcej wskazuje na to, że zaczniemy od drugiej rundy, ale oficjalne potwierdzenie od UEFA mamy dostać 5 czerwca - twierdzi Skorża.