MediaTel chce być wirtualnym operatorem komórkowym

Usługi skieruje m.in. do pracujących w Polsce cudzoziemców oraz Polaków dzwoniących do rodziny pracującej na Wyspach
Zarząd operatora telekomunikacyjnego MediaTel nie chce na razie zdradzać szczegółów planu uruchomienia usługi wirtualnej telefonii komórkowej (MVNO). Wiadomo, że usługa będzie oferowana dzięki współpracy z firmą MNI, która ma umowy na korzystanie z infrastruktury sieci Orange. To oznacza, że MediaTel nie musi podpisywać już osobnej umowy z operatorem komórkowym, a to może przyspieszyć start.

MVNO w MediaTelu ma oferować przede wszystkim tanie rozmowy międzynarodowe. - Jej odbiorcami mieliby być głównie przebywający u nas Wietnamczycy czy Ukraińcy - zdradza Jacek Niedziałkowski, członek zarządu spółki. Magnesem przyciągającym cudzoziemców ma być obsługa w języku danej grupy narodowej.

Nieznana jest jeszcze marka nowej sieci. Wiadomo za to, że MediaTel korzystać będzie z doświadczenia swojej spółki zależnej Elterix oferującej karty-zdrapki Telepin. Umożliwiają one właśnie tanie połączenia międzynarodowe.

MediaTel chwalił się wczoraj wynikami za pierwszy kwartał. Przychody na poziomie 26,6 mln zł nie brzmią być może imponująco, ale jest to wynik o ponad 100 proc. lepszy od osiągniętego w pierwszym kwartale 2007 r.