Nadal mknie jak burza

Rafael Nadal mknie jak burza po swój 25. tytuł w karierze, a 20. na kortach ziemnych. Dziś pewnie pokonał Juana Ignacio Chelę 6:4, 6:2 i zameldował się w półfinale turnieju w Barcelonie. Do najlepszej czwórki awansował także jego rodak David Ferrer, eliminując z zawodów innego Hiszpana, Tommy'ego Robredo.
Przed meczami ćwierćfinałowymi istniało prawdopodobieństwo, że skład półfinałów będą stanowić sami Hiszpanie. Swoje mecze wygrali Nadal i Ferrer, ale sztuka ta nie udała się Albertowi Montanesowi, który uległ Stanislasowi Wawrince. W ostatnim meczu dnia Nicolas Almagro (nr 10) przegrał po dramatycznym spotkaniu z Denisem Gremelmayerem 2:6, 6:3, 6:7(7)

Mecz Rafaela Nadala i Juana Ignacio Cheli rozpoczął się dość nieoczekiwanie, bowiem Argentyńczyk po kilkunastu minutach objął prowadzenie 4:2. Nieźle serwował, dobrze prezentował się w grze z głębi kortu i wykorzystywał pomyłki przeciwnika. Radość tenisisty z Ameryki Południkowej i lekkie zaniepokojenie fanów "Rafy" nie potrwały długo. 21-latek z Majorki wygrał sześć kolejnych gemów. Najpierw zwyciężył pierwszego seta 6:4, a na początku drugiego wyszedł na prowadzenie 2:0. Hiszpan nie pozostawił już żadnych nadziej swojemu rywalowi i niepodzielnie rządził na korcie. Chela zdołał zdobyć jeszcze tylko dwa gemy i przegrał cały mecz po nieco ponad półtorej godzinie. O finał Nadal zagra z Denisem Gremelmayrem.

Nieco więcej musiał się namęczyć David Ferrer. Rozstawiony z dwójką Hiszpan stoczył kolejny ciężki pojedynek. Po ćwierćfinałowym trzysetowym boju z Lapenttim tym razem mecz zakończył w dwóch partiach, ale obu niezwykle zaciętych. W pierwszej odsłonie Ferrer i Robredo zdobyli po dwa przełamania, chociaż wyżej notowany z tenisistów miał aż 9 okazji na odebranie serwisu rywalowi. W tiebreaku turniejowa "dwójka" okazała się lepsza, wygrywając do 4. Drugą partię Ferrer nieco szybciej rozstrzygnął na swoją korzyść. Na jedno przełamanie, które zdobył Robredo, odpowiedział dwoma i zwyciężył 6:4. W półfinale jego przeciwnikiem będzie Stanislas Wawrinka.

Wyniki ćwierćfinałów:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Juan Ignacio Chela (Argentyna) 6:4, 6:2 David Ferrer (Hiszpania, 2) - Tommy Robredo (Hiszpania, 6) 7:6(4), 6:4 Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 14) - Albert Montanes (Hiszpania) 6:3, 6:7(8), 6:4 Denis Gremelmayr (Niemcy) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 10) 6:2, 3:6, 7:6(7)