Polski debel w półfinale!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Mario Ancica oraz Mischę Zvereva i awansowali do półfinału turnieju ATP w Barcelonie. Polski debel po raz drugi w tym sezonie dotarł do tej fazy rozgrywek. Wcześniej uczynił to w styczniu, w Sydney.
Spotkanie trwało blisko dwie godziny i było niezwykle zacięte. Dwa pierwsze sety zakończyły się tiebreakami a w decydującej rozgrywce minimalnie lepsi okazali się Polacy.

W inauguracyjnej partii Ancić i Zverev dobrze serwowali. Jednak mimo większego procentu trafionego pierwszego podania od Fyrstenberga i Matkowskiego, nie osiągnęli znaczącej przewagi. W grze z głębi kortu to Polacy okazali się lepsi i notowali więcej udanych akcji. W całym secie oba duety zanotowały trzy przełamania, co w efekcie doprowadziło do tiebreaka. W nim minimalną przewagę zdobyli nasi zawodnicy i wygrali do 5.

W drugiej odsłonie obie pary wyraźnie poprawiły podanie. Zaowocowało to siedmioma asami, z których pięć zdobyli Polacy. Lepsza dyspozycja serwisowa spr awiła, że nie doszło do żadnego przełamania. Gra była niezwykle wyrównana i o rozstrzygnięciu znów decydowały pojedyncze piłki. Tym razem to Ancić i Zverev okazali się minimalnie lepsi i wygrali w dodatkowym gemie 7:5.

Tie-break meczowy również obfitował w emocje i dramatyczne sytuacje. Fyrstenberg i Matkowski wytrzymali jednak presję do samego końca i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W decydującej partii zwyciężyli 10-7 i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z parą Aspelin, Knowle, rozstawioną z numerem czwartym.

Wynik ćwierćfinału:

M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 7) - M. Ancić, M. Zverev (Chorwacja, Niemcy) 7:6(5), 6:7(5), 10-7