Sędzia do zawodnika: Umieraj!

Przyzwyczajeni jesteśmy, że zwykle, to piłkarze dość niewybrednie komentują pracę arbitra podczas meczu. Ale w Japonii zdarzył się wyjątek. Sędzia w trakcie meczu życzył piłkarzowi śmierci.
Obrońca zespołu Oita Trinita - Taikai Uemoto poskarżył się, że sędzia spotkania Yuichi Nishimura nakazał mu umrzeć. Japońskie media relacjonują, że zajście obserwowało kilku piłkarzy, którzy potwierdzają wersję pokrzywdzonego. Sędzia miał powiedzieć tak: - Zamknij się! Bądź cicho i zacznij grać. Umieraj!

Do sytuacji doszło, kiedy Uemoto próbował się dowiedzieć, dlaczego Nishimura nie ukarał piłkarza FC Tokio kartką za faul w końcówce spotkania.

- Byłem w szoku gdy to usłyszałem. Jeżeli piłkarz powiedziałby coś takiego do sędziego, to wyleciałby z boiska. Ale my nie mamy kartek dla sędziów - mówił rozżalony Uemoto. Klub już zapowiedział, że wyśle oficjalną skargę na sędziego do japońskiej federacji piłkarskiej (JFA). - Całą sprwę traktujemy bardzo poważnie - powiedział sekretarz generalny JFA Kozo Tashima. Dodał, że federacja decyzję w sprawie zachowania arbitra podejmie po przeprowadzeniu śledztwa.