Liga szkocka jest ustawiona pod Celtic i Rangers?

- Szkocka liga jest ustawiona tak, żeby Celtic i Rangers wygrały z 30 punktami przewagi - powiedział Roman Romanow, prezes zespołu Hearts podczas spotkania corocznego spotkania w klubie.
W wypowiedzi, który niemal na pewno wywoła reakcję Szkockiej Federacji Piłkarskiej i Szkockiej Premier League Romanow powiedział - Od wielu lat w tym kraju liga jest ustawiona tak, żeby Rangers i Celtic wygrały z 30 punktami przewagi. Spytajcie sami siebie - ile meczów w tym roku było wypaczonych przez sędziów?. A przecież 5 meczów to 15 punktów.

Właściciel Hearts pojawił się na klubowym spotkaniu na krótki czas, ale zdążył wywołać wiele kontrowersji. Wypowiedź Romanowa tuż po spotkaniu skrytykował Alex Gowans, szef spółki akcyjnej Hearts. - Nikt nie wierzy w te podejrzenia i nie rozumiem po co Romanow przychodzi na spotkanie z takimi rzeczami- mówił. - Rangers i Celtic wygrywają bo mają najsilniejsze drużyny -dodał.

Prezes Hearts skupił się na oskarżeniach wobec ligi i sędziów, ale kiedy przyszło mu odpowiadać na pytania kibiców zaniepokojonych sytuacją w klubie nie był już tak pewny siebie. Za jego rządów długi klubu wzrosły z 20 milionów funtów do 37. Zapytany przez kibiców o to, jak zamierza zredukować zadłużenie powiedział krótko - Przez sprzedawanie zawodników za 9 milionów funtów (za tyle do Sunderlandu odszedł Craig Gordon).