Banki chętniej udzielają kredytów na stare długi

Polacy są coraz bardziej zainteresowani zamianą kilku pożyczek na jedną tańszą, ale z dłuższym okresem spłaty. Banki z tego korzystają i walczą o klientów spłacających różnego rodzaju kredyty konsumpcyjne, oferując im kredyty konsolidacyjne - pisze ?The Wall Street Journal Polska?.
Banki nawołują w reklamach "Przyjdź i zamień kilka rat w jedną i zmniejsz swoje obciążenia. Według gazety trafiają na podatny grunt, bo Polacy poszukują sposobu na obniżenie rosnących rat kredytów. Według cytowanego przez "WSJ Polska" Wojciecha Humińskiego, wiceprezesa Euro Banku dla mocno zadłużonych kredyt konsolidacyjny jest ostatnią szansą na dodatkowy kredyt.

Z najnowszych badań Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH wynika, że co czwarty kredyt konsolidacyjny został wzięty na spłatę poprzednich długów.

Jak pisze dziennik dla banków pożyczki konsolidacyjne to sposób na podebranie konkurencji klientów, którzy do tej pory spłacali rzetelnie raty. Dla klientów - możliwość zamiany kilku kredytów (np. debetu na koncie, długu na karcie kredytowej i pożyczki gotówkowej) w jedną, nawet o kilkaset złotych niższą.