Prasa o sukcesie Kubicy: Polska błyskawica

PRZEGLĄD PRASY. "Polska błyskawica", ,,Kubica jechał jak natchniony", ,,Sukces bezbłędnego Kubicy" - to tytuły jakie pojawiły się w polskiej prasie po Grand Prix Malezji, w którym Robert Kubica zajął drugie miejsce.
W wywiadzie dla ,,Przeglądu Sportowego" polski kierowca zaznacza, że podczas wyścigu miał pewne problemy i sukces nie przyszedł łatwo. Na starcie Kubica był bliski utraty czwartej pozycji. - Jechałem na granicy, mało brakowało, a straciłbym kontrolę nad bolidem - opowiada.

,,Rzeczpospolita" podkreśla, że sukces Roberta Kubicy, jak i całego zespołu BMW Sauber (w Malezji zespół zdobył rekordowe 11 punktów) to zasługa perfekcyjnie przygotowanego bolidu. - Decydującym momentem weekendu był piątek - to wtedy dopracowaliśmy bardzo dobre ustawienia samochodu na wyścig - wyjaśnia w ,,Rzeczpospolitej" Robert Kubica.

"Dziennik" podkreśla, że Kubica mimo choroby przez cały wyścig jechał niezwykle skoncentrowany i spokojny: ,,Najważniejsze było to, że Kubica potrafił wykorzystać każdy błąd rywali. Heidfelda i Trulliego wyprzedził jednym manewrem. Przez cały wyścig, mimo choroby i osłabienia, nie pomylił się ani razu. Przez półtorej godziny."

Polak może zostać światową gwiazdą - pisze dziennik "Polska". Gazeta podkreśla, że drugie miejsce w malezji to duży sukces, ale aby zostać światową gwiazdą Kubica musi potwierdzić dobre umiejętności w następnych wyścigach: ,,BMW Sauber - zespół, w którym Polak występuje - robi wszystko by zbliżyć się do czołówki, ale na trwałą rywalizację z bolidami Ferrari i McLarena jest jeszcze zbyt słaby. Poza tym Kubica w kolejnych wyścigach musi udowodnić, że drugie miejsce w Malezji nie było tylko wynikiem wypadnięcia z trasy Felipe Massy".