Kiedy następne podium Kubicy? Na pewno już niedługo

Niemal póltora roku czekał Robert Kubica na swoje drugie podium w mistrzostwach świata Formuły 1. Z trzeciego na pewno będzie się cieszył o wiele szybciej.
Zobacz zdjęcia z podium i wyścigu w Malezji

Ten sezon fantastycznie zaczął się na kierowców BMW Sauber. Wystarczy spojrzeć na fakty:

- drugie miejsce Kubicy w kwalifikacjach w Australii

- drugie miejsce Heidfelda w wyścigu w Australii

- drugie miejsce Kubicy w wyścigu w MalezjiWniosek jest jeden - BMW jest mocne, a samochód wręcz niezawodny. Przecież wystarczy sobie przypomnieć, jakie kłopoty na początku poprzedniego sezonu miał Kubica, by chociaż dojechać do mety! A teraz - Heidfeld zdobywa punkty w Malezji (3 za 6. miejsce), a Kubica z takim samym dorobkiem skończyłby GP Australii, gdyby nie staranował go gapa Kazuki Nakajima. W sumie po dwóch wyścigach BMW Sauber ma niemal dwa razy więcej punktów niż przed rokiem i wspaniałe perspektywy przed sobą. Wystarczy dodać, że Nick Heidfeld wykręcił w niedzielnym wyścigu najlepszy czas na jednym okrążeniu z całej stawki - 1.35,366! Aż strach pomyśleć - BMW ma najszybszy samochód w całej F1?!

Kubica w Australii udowodnił, że na niektórych torach (krętych, z nielicznymi prostymi) BMW może osiągać wspaniałe wyniki także w kwalifikacjach (jak one są ważne pokazują przykłady Ferrari w Australii i McLarena w Malezji - nawet w najszybszych wozach ciężko jest wyprzedzić gorszych zawodników i faworyci tracą dziesiątki sekund zanim poprawią pozycję).

Oczywiście, Ferrari i McLaren to faworyci każdego wyścigu, ale dystans rywali do nich jest coraz mniejszy. W dwóch tegorocznych wyścigach na podium stanęło już sześciu kierowców - z czterech różnych stajni (w ubiegłym roku dokonało tego tylko trzech z dwóch teamów - Ferrari i McLarena). Poza tym widać wyraźnie, że z nowymi przepisami (brak kontroli trakcji) nie radzi sobie Felipe Massa (kierowca Ferrari w obu wyścigach swoją jazdę kończył poza torem), a Heikki Kovalainen (McLaren) wciąż jest mało doświadczony.Wyniki dwóch pierwszych Grand Prix wskazują, że przed nami niesamowicie emocjonujący sezon, w którym wiele do powiedzenia będzie miał Robert Kubica i jego BMW.

Wielki wyścig Kubicy. Polak drugi w Malezji!

Wideo relacja z wyścigu

Kubica: Tak długo czekałem na to podium

Czy w Bahrajnie Kubica znów stanie na podium?