20. kolejka OE: Wisła powiększa przewagę, wicelider w Grodzisku

W ostatnim meczu 20. kolejki Orange Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z GKS Bełchatów 2:0. Po sobotnich meczach Dyskobolia wyprzedziła Legię Warszawa i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Groclin rozgromił Polonię Bytom 5:0, podczas gdy Legia w piątek sensacyjnie przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:2.
Wisła - Bełchatów 2:0

Wisła wypunktowała wicemistrza kraju i zrewanżowała się za ubiegłoroczną dotkliwą porażkę. Wiślacy zaczęli bardzo agresywnie i od pierwszych minut zależało im na strzeleniu bramki. Kiedy mecz już się wyrównał i powoli z boiska zaczęło wiać nudą, przypomniał o sobie Marek Zieńczuk, który ładną główką wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Wynik na minutę przed końcem ustalił Paweł Brożek.

Sobotnie mecze:

Korona - Ruch 0:2

Druga z rzędu porażka Korony w lidze. Kielczanie przegrali w fatalnym stylu- "Niebiescy" odnieśli całkowicie zasłużone zwycięstwo. Korona nie strzeliła gola od 225 minut! Ambitne plany kieleckich działaczy oddalają się coraz bardziej, natomiast Ruch udanie rozpoczął rundę wiosenną - 7 punktów w 3 meczach.

Groclin - Polonia 5:0

W sobotnim meczu Polonia Bytom miała pecha, bo trafiła na rozpędzoną Dyskobolię, której wszystko teraz wychodzi. Grodziszczanie nawet się specjalnie nie wysilali, a strzelili pięć bramek. Hat trickiem popisał się Adrian Sikora. Trzy mecze, trzy zwycięstwa, 10 bramek strzelonych, zero straconych - to dorobek Groclinu we wiosennych kolejkach Orange Ekstraklasy. Drużyna z Grodziska jest już wiceliderem ligi.

Górnik - Jagiellonia 3:0

Górnik pewnie pokonał Jagiellonię Białystok 3:0. Pierwszą bramkę strzelił Piotr Madejski, a kolejne najskuteczniejsi w tym sezonie zawodnicy Górnika - Tomasz Zahorski i Dawid Jarka. W końcówce meczu w bramkach obu zespołów stanęli zawodnicy z pola. Do bramki Jagiellonii wszedł Radosław Kałużny, bo czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Jacek Banaszyński, a limit zmian w zespole "Jagi" został już wyczerpany. Później, po kontuzji Borisa Peskovicia, bramki Górnika bronił Tomasz Hajto.

Zagłębie L. - Odra 3:0

Zagłębie było lepsze od Odry w każdym elemencie gry. W drugiej połowie Odra starała się bardziej zagrozić bramce Ptaka. Mimo wszystko lepszym zespołem ciągle był o Zagłębie. Gdy w końcówce meczu nieznacznie przyśpieszyło od razu padła bramka na 3:0.

ŁKS - Cracovia 0:0

Bardzo słaby mecz w Łodzi. ŁKS był lepszy od Cracovii, ale i tak za słaby, by zdobyć trzy punkty. Łódzka drużyna jest coraz bliżej spadku z ekstraklasy

Piątkowe mecze

Widzew - Lech 1:1

Obie drużyny kończyły w dziesiątkę, bo czerwone kartki dostali Kłos i Djurdjević. Pierwszy - drugą żółtą za niesportowe zachowanie, drugi - za bardzo ostry wślizg w nogi Budki. Lech strzelił gola dośrodkowaniu Djurdjević i strzale głową Rengifo, wyrównał Wojciech Szymanek.

Zagłębie - Legia 2:1

Wielka sensacja w Sosnowcu! Walcząca o wicemistrzostwo Legia przegrywa z ostatnim Zagłębiem! To dopiero trzecie zwycięstwo gospodarzy w tym sezonie.