Radio Maryja oświadcza: O. Rydzyk nie zakłada nowej partii

- O. Tadeusz Rydzyk nie uczestniczy w powstawaniu nowej partii politycznej. Informacje takie traktujemy jako dalszy ciąg ataków na naszą rozgłośnię - stwierdził o. Jan Król CSsR z Radia Maryja w oświadczeniu przekazanym KAI w poniedziałek 21 stycznia.
Pełny tekst oświadczenia:

W związku z informacjami pojawiającymi się w niektórych mediach oświadczamy, że Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk nie uczestniczy w powstawaniu nowej partii politycznej.

Informacje takie traktujemy jako dalszy ciąg ataków na naszą rozgłośnię i jej założyciela oraz próbę manipulacji opinią publiczną w celu odwrócenia uwagi od palących problemów społecznych, które domagają się pilnego rozwiązania.

Odbieramy to jako, niestety nie pierwszą, próbę konfliktowania i antagonizowania społeczeństwa, z wykorzystaniem kapłanów, wiary i Kościoła.

Radio Maryja o. Jan Król CSsR lk

Alternatywa dla PiS

Trzy dni temu Newsweek" napisał, że Ojciec Tadeusz Rydzyk zamierza założyć partię. Nowa inicjatywa miałaby mu pomóc uniezależnić się od Prawa i Sprawiedliwości.

Według "Newsweeka", decyzja o budowie nowego ugrupowania narodowo-katolickiego zapaść miała 13 stycznia w Łodzi. Europosłanka Urszula Krupa zorganizowała w tym dniu konferencję "Ochrona zdrowia i życia w Unii Europejskiej". Po części oficjalnej, odbyła się tajna, trzygodzinna narada dla osób zainteresowanych założeniem Partii Narodowej, będącej alternatywą dla PiS.