Sensacyjna decyzja Bonitty, Świeniewicz rezygnuje z kadry!

W sobotę rano, zaraz po śniadaniu, trener polskich siatkarek Marco Bonitta powiedział Dorocie Świeniewicz, że nie zabiera jej na olimpijskie kwalifikacje do Halle. Później dwukrotna mistrzyni Europy zrezygnowała z reprezentacyjnej kariery!
Tego nie spodziewał się absolutnie nikt. Jeszcze po piątkowym sparingu wewnętrznym wszystko wskazywało na to, że Świeniewicz pomoże polskiej reprezentacji. Ona sama też myślała, że do Halle jednak pojedzie, choć wczoraj późnym wieczorem mówiła Sport.pl: - Za każdym razem, kiedy przyjeżdżam na zgrupowanie, walczę o miejsce w składzie. Nikt mi go za darmo nie da.

Bonitta poda oficjalnie skład reprezentacji na rozpoczynające się we wtorek kwalifikacje po sobotnim meczu charytatywnym między kadrą a gwiazdami Ligi Siatkówki Kobiet. Prawdopodobnie kadra będzie taka, jaką Sport.pl podał w piątek. Z jedną różnicą - Świeniewicz zastąpi Karolina Ciaszkiewicz. Nie ma jeszcze pewności, co będzie z Mileną Rosner, która ma kłopoty ze stopą.

Świeniewicz, dwukrotna mistrzyni Europy, najlepsza siatkarka kontynentu, która chciała zakończyć reprezentacyjną karierę po igrzyskach w Pekinie, zrobiła to zaraz po decyzji Bonitty. Będzie jednak na sobotnim meczu (początek o 15, transmisja w Polsacie Sport i TV4), bo chce pomóc w ten sposób chorej Agacie Mróz, dla której przeznaczone zostaną pieniądze zebrane podczas spotkania.

Dorota Świeniewicz urodziła się 27 lipca 1972 roku w Głuszycy. Jest dwukrotną złotą medalistką mistrzostw Europy z roku 2003, 2005. Na chorwackich mistrzostwach Europy dwa lata temu to właśnie ona poprowadziła zespół do końcowego zwycięstwa. Uwieńczeniem bardzo dobrej gry popularnej "Doris" była nagroda dla najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju (dwa lata wcześniej ten tytuł przypadł innej Polce, Małgorzacie Glince). Świeniewicz święciła triumfy nie tylko na arenie międzynarodowej. Dużo osiągnęła także w swojej karierze klubowej. Będąc zawodniczką włoskiego Desparu Perugia dwukrotnie zdobywała mistrzostwo kraju. W roku 2003 wybrano ją także MVP. W roku 2006 zdecydowała się przerwać sportową karierę ze względu na narodziny dziecka. (w marcu 2007 roku na świat przyszedł jej syn, Julian). Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w Polonii Świdnica, grała także w BKS-sie Bielsko - Biała. Obecnie broni barw hiszpańskiej drużyny Icaro Alaro.Czy Marco Bonitta postąpił słusznie nie powołując Doroty Świeniewicz na turniej kwalifikacyjny do IO w halle?