Waltz: Stosunki Kwaśniewski - Buzek były wzorcowe

- Najbardziej wzorcowo współpracowali ze sobą prezydent Kwaśniewski i premier Buzek - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz komentując napięcie na linii prezydent Kaczyński - premier Tusk. - I z pewnością dlatego rząd Buzka przetrwał najdłużej.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl tłumaczy jak jej zdaniem powinny wyglądać stosunki pałac prezydencki - kancelaria premiera.

- Premier w tych kwestiach wykazuje niezwykłą cierpliwość, pomimo że był wcześniej wielokrotnie upokarzany - mówi Gronkiewicz - Waltz. - Konstytucja wyraźnie mówi, że to premier i rząd prowadzą politykę zagraniczną.- Gdyby te relacje były normalne to po prostu decyzje ustalano by przez telefon. W końcu obaj Panowie są z Gdańska, znają się nie od dziś - mówi prezydent stolicy. - Ale jeżeli są takie upokorzenia to później tą słuchawkę ciężko jest wziąć do ręki.

Zdaniem Gronkiewicz najlepiej współpraca prezydent-premier układała się między Aleksandrem Kwaśniewskim, a Jerzym Buzkiem.- I z pewnością dlatego był to jak dotychczas jedyny premier, który rządził przez całe cztery lata - podsumowała Gronkiewicz-Waltz.