Sondaż: Do rosyjskiej Dumy wejdą cztery partie

Najnowsze sondaże przed wyborami w Rosji wskazują na to, że do Dumy wejdą cztery partie polityczne. Wcześniejsze przewidywały, że próg wyborczy przekroczą tylko dwa ugrupowania.
Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej oraz drugi ośrodek badawczy- Fundacja "Opinia Publiczna"-są zgodne co do tego, że wybory 2 grudnia zdecydowanie wygra "Wspólna Rosja". Na partię z listy której startuje do parlamentu prezydent Władimir Putin zamierza głosować ponad 62 procent badanych. Komuniści mogą liczyć na 10-12- procentowe poparcie.

Ponadto do Dumy dostanie się Liberalno Demokratyczna Partia Rosji populisty Władimira Żyrinowskiego z 8-9 procentowym poparciem wyborców. 7-procentowy próg wyborczy ma szanse minimalnie przekroczyć partia Sprawiedliwa Rosja kierowana przez Siergieja Mironowa, szefa Rady Federacji, izby wyższej parlamentu. Według sondaży, głosować chce około dwóch-trzecich wyborców.

Z partii, które mogą wejść do rosyjskiego parlamentu, tylko komuniści zaliczani są do zdecydowanej antykremlowskiej opozycji.