Nowy kontrakt dla Beenhakkera niemal pewny

PRZEGLĄD PRASY. Za dwa tygodnie PZPN przedłuży kontrakt z Leo Beenhakkerem niezależnie od tego, czy reprezentacja wywalczy awans do mistrzostw Europy - podaje ?Rzeczpospolita". Gazeta twierdzi, że to niemal pewne, ale nie powołuje się na żadne źródła z PZPN.
O nowym kontrakcie dla holenderskiego trenera kilkanaście dni temu pisał też "Przegląd Sportowy". Beenhakker, który w lipcu 2006 roku podpisał umowę na eliminacje do Euro 2008 (czyli do listopada 2007 roku), która miała być przedłużona do czerwca 2008, jeśli Polska wywalczy awans na Euro w Austrii i Szwajcarii.

Zdaniem prasy niemal pewne jest jednak, że do przedłużenia dojdzie nawet wtedy, kiedy reprezentacja tego sukcesu nie osiągnie. Beenhakker miałby podpisać nową umowę do grudnia 2009, czyli do zakończenia eliminacji mistrzostw świata w 2010 roku. W razie awansu kontrakt zostałby oczywiście przedłużony do czerwca 2010 roku.

Od kiedy Holender pracuje z kadrą, z Polakami liczą się najlepsi. Przedłużenie kontraktu już teraz dałoby zawodnikom pewność, że następne eliminacje potoczą się według planu przygotowanego przez człowieka, w którego umiejętności i klasę uwierzyli.

Więcej w "Rzeczpospolitej"