Smoktunowicz: Odchodzę z "Wydarzeń" Polsatu

Prezenterka polsatowskich "Wydarzeń" Hanna Smoktunowicz zapowiedziała dziś, że odchodzi z programu. Wcześniej stacja odsunęła od kierowania programem jego twórcę - znanego dziennikarza Tomasza Lisa.


- Przez trzy lata miałam zaszczyt współtworzyć ten program z niesamowicie utalentowanymi dziennikarzami i z fantastycznymi ludźmi. Tym ciężej przychodzi mi powiedzieć, że dzisiaj podjęłam decyzję o odejściu z "Wydarzeń" - powiedziała Smoktunowicz na zakończenie dzisiejszego programu. - Bardzo dziękuję państwu za wspólnie spędzony czas, za przekazywane nam i mnie osobiście dowody sympatii. Przepraszam za błędy, bo pewnie i takie popełniałam. Wartością bezcenną w tym zawodzie zwłaszcza tu i teraz w Polsce jest niezależność. Dlatego dziękuję stacji Polsat za to, że przez te trzy lata pielęgnowała, a niekiedy dzielnie broniła niezależności "Wydarzeń". Życzę moim koleżankom i kolegom, żeby tak dalej było.

Hannna Smoktunowicz karierę dziennikarską zaczynała w TVP. Prowadziła m.in. Teleexpress. Z telewizji publicznej przeszła do TV 4. W październiku 2004 roku zaczęła prowadzić "Wydarzenia" w Polsacie. W 1996 roku została laureatką "Wiktora" w kategorii "odkrycie roku".

Tomasz Lis odsunięty od "Wydarzeń"

Wcześniej informowaliśmy, że od kierowania "Wydarzeniami" odsunięty został Tomasz Lis. O decyzji szefów Polsatu Lis dowiedział się dzisiaj rano. Powiedział o niej swojemu zespołowi na porannym kolegium. - Za 10 minut przyjdzie do was prezes Solorz i powie, że zostałem odsunięty od ''Wydarzeń'' - usłyszeli od Lisa zszokowani dziennikarze. Rzeczywiście, po chwili na kolegium pojawił się Zygmunt Solorz i ogłosił decyzję: kontrolę nad "Wydarzeniami" od poniedziałku przejmie kierownictwo TV Biznes, gospodarczego kanału tematycznego należącego do Polsatu. Jednym z członków zarządu tej stacji, odpowiedzialnym za informacje i publicystykę jest Dorota Gawryluk, która odeszła z Polsatu po pojawieniu się w nim Tomasza Lisa. Według naszych informacji, kierownictwo TV Biznes o przejęciu "Wydarzeń" dowiedziało się w ostatniej chwili i jest zupełnie zaskoczone decyzją szefów Polsatu.

- Dlaczego Lis ma odejść? - dopytywał się Solorza zaskoczony zespół ''Wydarzeń". - Powody są wyłącznie ekonomiczne - zapewniał prezes. - Czy nie chodzi o względy polityczne? - padały pytania z sali. Solorz kategorycznie zaprzeczał i podkreślał, że zależy mu na dobrej współpracy pomiędzy "Wydarzeniami" a TV Biznes. Nie padły jednak słowa, że Lis miałby być dla tej współpracy jakąkolwiek przeszkodą.