Prezydent będzie zeznawał w sprawie wizyty Kaczmarka

Prezydent Lech Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie przecieku o akcji CBA w resorcie rolnictwa - potwierdziła portalowi ?Gazeta.pl? Marzanna Podlewska-Mucha z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prezydent będzie zeznawał przed prokuratorem w najbliższym możliwym terminie - pisze w wydanym oświadczeniu Kancelaria Prezydenta.
Przesłuchanie prezydenta było dotychczas niemożliwe, ze względu na jego urlop - powiedziała portalowi "Gazeta.pl" prokurator Podlewska-Mucha. Na razie nie jest ustalona ani data, ani miejsce przesłuchania. Będą to ustalać prokuratorzy prowadzący sprawę - powiedziała prokurator.

Kancelaria prezydenta, w wydanym oświadczeniu zapewniła, że prezydent złoży zeznania przed prokuratorem.

Jak podał "Wprost", zeznania w prokuraturze w sprawie przecieku złożył już premier Jarosław Kaczyński. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak po rozmowie z premierem poinformował portal "Gazeta.pl", że Jarosław Kaczyński nie zeznawał jeszcze w sprawie przecieku o akcji CBA. rzecznik rządu powiedział, że premier jest gotowy w każdej chwili udać się do prokuratury żeby złożyć zeznania.

Na spotkaniu byli Wassermann i Bochenek

W spotkaniu prezydenta z Kaczmarkiem uczestniczyli też Zbigniew Wassermann i prezydencka minister Małgorzata Bochenek - powiedział portalowi "Gazeta.pl" Piotr Marynowski bliski współpracownik Wassermanna. Pan minister nie jest pewien czy do spotkania doszło rzeczywiście 5 lipca, ale pamięta, że na początku lipca. Podczas spotkania nie było mowy o planowanej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Tego minister jest pewien - mówi Marynowski. Poruszane były tematy zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Przesłuchanie prezydenta konieczne

Uważam, że przesłuchanie prezydenta jest konieczne - powiedział portalowi "Gazeta.pl" krakowski karnista prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Po wczorajszej konferencji prokuratury jest coraz więcej wątpliwości na temat spotkania Kaczmarka z prezydentem. Co takiego tam się stało, że Kaczmarek uznał po tej rozmowie za konieczne spotkanie się z Krauzem?

To jest przesłuchanie przez prokuraturę, a nie przez sejmową komisję śledczą, gdzie były wątpliwości czy prezydent może zeznawać - mówi Ćwiąkalski. Prezydent zeznawałby w konkretnej sprawie prowadzonej przez prokuraturę.