Groclin z GKS na zero. Wisła i Legia odjeżdżają

W jedynym niedzielnym meczu 4. kolejki Orange Ekstraklasy Groclin Grodzisk gra z GKS Bełchatów. W sobotę Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Widzewem 3:1 i wróciła na fotel lidera. Podobnie jak Biała Gwiazda, komplet zwycięstw ma Legia, która w piątek pokonała na wyjeździe ŁKS 1:0
Groclin Grodzisk - GKS Bełchatów 0:0
Po czterech kolejkach Groclin ma 4 pkt, Bełchatów - 5 pkt. Nie tego chyba oczekiwali szefowie tych klubów. Ale jakie wyniki, taka gra. W niedzielę ta gra była bardzo słaba, a wynik 0:0 był tego potwierdzeniem.

Sobotnie mecze

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1
Zagłębie miało więcej i lepsze sytuacje bramkowe, ale nie można powiedzieć, że było lepsze od Lecha. Goście też mogli zdobyć drugą bramkę. Remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3
Mecz Widzewa z Wisłą w pierwszej połowie był wyrównany. W jej środkowej części Widzew osiągnął nawet lekką przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Kilku udanych dośrodkowań nikt nie potrafił wykorzystać. Za to wiślacy wykorzystali fatalny błąd Oshadogana. Widzew dobrze rozpoczął drugą połowę meczu i zasłużenie doprowadził do wyrównania. Ale zaraz potem stracił gola i zawodnika i Wisła mogła wygrać jeszcze wyżej.

Korona Kielce - Odra Wodzisław 2:0
Korona zagrała ofensywną i ładną dla oka piłkę. Wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. Odra często była zamknięta na własnym polu karnym i rozpaczliwie się broniła.

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 1:0
Sosnowiczanie świętują w Wodzisławiu Śl., ich Zagłębie wygrało pierwszy mecz w ekstraklasie po ponad 15-stu latach! Podopieczni trenera Jerzego Kowalika, którzy pierwszy raz w tym sezonie występowali w roli gospodarza, już w pierwszym kwadransie objęli prowadzenie. Jak się później okazało bramka, która zdobył Marcin Folc była jedyną jaka padła w tym spotkaniu. Zagłębie miało kilka okazji, żeby podwyższyć wynik, ale bardzo dobrze w bytomskiej bramce spisywał się Grzegorz Żmija. W końcówce odważniej zaatakowali goście, którym jednak nie udało się wyrównać. W doliczonym czasie gry dwiema żółtymi (obie za faule), a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany pomocnik Polonii, Marcin Radzewicz.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0
Cracovia zasłużenie wygrywa z Jagiellonią. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji bramkowych, oddali więcej strzałów, widzielismy także wiele groźnych dośrodkowań. Jagiellonia też miała swoje szanse w 1 połowie spotkania, ale Cabaj nie dał się pokonać.

Piątkowe mecze

ŁKS - Legia Warszawa 0:1
Legia kolejny raz zagrała przeciętnie, ale zdobyła trzy punkty. W meczu ze słabym ŁKS warszawiacy grali nieźle przez pół godziny, a w końcówce dali się zepchnąć do desperackiej obrony. Mimo to przynajmniej do sobotniego wieczora znów są liderami ekstraklasy

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0
Wracające po czterech latach derby Śląska nie rozczarowały. Po bardzo zaciętym meczu wygrał Górnik. Jedynego gola zdobył Tomasz Hajto z rzutu karnego. Obie drużyny kończyły mecze w dziesiątkę. Czerwone kartki zobaczyli Robert Mioduszewski i Tomasz Moskal.