Trener kadry U-20: Chłopcy zagrali na 200 procent

Zagrali na dwieście procent. Udało nam się pozbierać psychicznie zespół po wpadce z USA. To znowu była drużyna - mówi trener Michał Globisz. Polska zremisowała z Koreą 1:1 i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata U-20.
- Jestem przeszczęśliwy. Chłopcy dali dziś z siebie wszystko. Zagrali na dwieście procent. Udało nam się pozbierać psychicznie zespół po wpadce z USA. To znowu była drużyna. Determinacja, walka - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Mimo licznych kłopotów, wywalczyliśmy upragniony awans do kolejnej rundy. Nie ma dla mnie znaczenia, że przyjdzie nam mierzyć się z Argentyną. Nie kalkulowaliśmy i nie myśleliśmy na kogo lepiej trafić w 1/8 finału. Skoro mogliśmy wygrać z Brazylią to znaczy, że jesteśmy w stanie stawić czoła również Argentynie - powiedział trener Globisz, cytowany przez stronę internetową PZPN.

Listkiewicz: Białkowski bohaterem

- Gratuluję zawodnikom i trenerowi awansu do dalszej fazy turnieju. Koreańczycy robili dziś dużo "wiatru", ale na nasze szczęście nie potrafili skutecznie wykańczać stwarzanych okazji. Duża w tym zasługa bohatera spotkania, dzisiejszego jubilata - Bartosza Białkowskiego (skończył w piątek 20 lat). Po klęsce z USA zadawano sobie pytanie: Na co naprawdę stać polski zespół - czy przypadkowy był wynik z Brazylia, czy może raczej rezultat spotkania z Amerykanami? Myślę, że dziś Polacy dali odpowiedź - przyznał prezes PZPN Michał Listkiewicz.