Mało znany Meksykanin bogatszy od Gatesa

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził go Carlos Slim, meksykański potentat telekomunikacyjny - pisze we wtorek ?The Guardian".
"Guardian" powołuje się na informacje meksykańskiego serwisu internetowego poświęconego ekonomii, Sentido Com n. Jej redaktor Eduardo Garcia o niezwykle szybko rosnącym majątku Slima informował już trzy miesiące temu. "Forbes" donosił wtedy, że Slim wyprzedził swoim majątkiem amerykańskiego inwestora Warrena Buffeta, zajmującego przez długi czas drugie miejsce na sporządzanej przez miesięcznik "Forbes" liście najbogatszych ludzi świata Zdaniem Garcii jednak już wtedy Slim był bogatszy od Gatesa.

W międzyczasie akcje największej spółki Slima America Movil odnotowały gwałtowny wzrost i majątek Meksykanina jest teraz wyceniany na 67,8 miliardów dolarów, co stanowi 8 proc. PKB Meksyku. Majątek Billa Gatesa według "Guardiana" wynosi na 59,2 miliardów dolarów, co oznacza, że Slim wyprzedził go o 8,6 miliarda.

Carlos Slim nie był dotychczas szerzej znaną postacią. "Carlos who?" - tak jeszcze w kwietniu pisał o nim "The Guardian" W skład jego imperium wchodzą między innymi tanie linie lotnicze Volaris, firma tytoniowa Cigatam i dostawca internetu Prodigy. Jednak największe zyski Slimowi przynosi dominujący na rynku meksykańskim operator telekomunikacyjny Telmex. Obecnie obsługuje on 90 proc. połączeń w Meksyku.

Bill Gates pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata zajmuje już ponad 10 lat.