Na Wikipedii napisano o śmierci, zanim dowiedziała się policja

Wikipedia podała informację o śmierci żony gwiazdy wrestlingu Chrisa Benoita 14 godzin przed tym, jak policja znalazła ciała małżeństwa i ich siedmioletniego syna w ich domu na przedmieściach Atlanty. Benoit zabił żonę i dziecko, a później popełnił samobójstwo.
Artykuł o Benoicie w Wikipedii został zmieniony minutę po północy - dopisano, że wrestler opuścił centrum wrestlingu w Connecticut, bo dowiedział się, że zmarła jego żona, Nancy. Ciała całej rodziny znaleziono tego samego dnia po południu.

O zaskakującej zmianie na Wikipedii poinformowali władze dziennikarze.

Przedstawiciel Wikipedii Cary Bass powiedział, że na podstawie adresu IP ustalono, iż zmian w artykule dokonano z komputera Stamford w stanie Connecticut, gdzie znajduje się centrum wrestlingu World Wrestling Entertainment, w którym walczył Benoit. Według policji, nikt w centrum nie wiedział, że Nancy Benoit nie żyje, zanim policja odnalazła ciała całej rodziny.

Benoit udusił syna i żonę w weekend, położył przy ich ciałach Biblię. Potem sam się powiesił. Nie wiadomo, jakie mogły być przyczyny tragedii.

Śledczy badają, czy sterydy mogły mieć związek z tragedią

Śledczy wiedzą natomiast, że lekarz z Georgii, Phil Astin, od dawna przyjaciel Benoita, przepisywał mu testosteron. Policja wyjaśnia sprawę, sam lekarz powiedział agencji AP, że wydawał recepty, bo zawodnik miał za mały poziom testosteronu. Wiadomo już, że Benoit odwiedził gabinet Astina w piątek przed tragedią.

Wątpliwości wzbudza też fakt, że - jak wynika z dokumentacji - prawa Astina do wykonywania zawodu lekarza były w roku 2001 na trzy miesiące zawieszone z "powodów związanych z jego kompetencjami lub charakterem".

Śledczy wyjaśniają też, czy Benoit brał sterydy i - jeśli tak - czy dawki nie były szkodliwe oraz czy mogło to mieć związek ze zbrodnią. Policjanci, którzy przeszukiwali jego dom po tragedii, znaleźli tam właśnie sterydy.

Inna notka na Wikipedii

W czwartek przy artykule o zawodniku na Wikipedii pojawiła się notka o tym, że edycja tekstu przez niezarejestrowanych albo niedawno zarejestrowanych użytkowników będzie niemożliwa do ósmego lipca z powodu wandalizmu na tej stronie.

Według współpracowników wrestlera, Benoit ostatnio dużo kłócił się z żoną o to, czy nie powinien częściej przebywać w domu i zajmować się ich upośledzonym umysłowo synkiem. W 2006 wziął cztery miesiące urlopu z powodów osobistych. - Wyglądało na to, że był w depresji - powiedział przedstawiciel centrum wrestlingu.

Michael Benoit, ojciec Chrisa odmawia komentarzy, podobnie jak policja. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb.