Zabójca z Virginia Tech napastował kobiety i leczył się psychiatrycznie

23 letni Koreańczyk Cho Seung-Hui, sprawca strzelaniny na uczelni Virginia Tech i zabójca 32 osób, był w 2005 roku oskarżony o napastowanie dwóch studentek i skierowany na leczenie psychiatryczne. W końcu jednak nie postawiono mu zarzutów.
- Cho Seung-hui tak niepokoił jedną ze studentek e-mailami i telefonami, że dziewczyna powiadomiła policję - powiedział komendant Wendell Flinchum. Kobieta chciała wnieść oskarżenie, dlatego o wszystkim dowiedziały się władze uczelni. - Postanowiły zająć się sprawą dyscyplinarnie, a policja wstrzymała postępowanie - mówi Flinchum.

Na uczelnię zadzwonili później rodzice chłopaka, którzy bali się, by nie popełnił samobójstwa. Zabrano go wtedy do szpitala psychiatrycznego.

Media o makabrycznych tekstach i depresji

Cho mieszkał w USA od 1992 roku, studiował na Virginia Tech anglistykę. Jego koledzy i wykładowcy opisują go jako samotnika z problemami. Mieszkał w akademiku na terenie kampusu.

W ramach zajęć napisał dwie sztuki teatralne. W jednej opisywał walkę młodego chłopaka ze swoim ojczymem, w której jeden rzucał młotkami a drugi atakował piłą łańcuchową. W drugiej sztuce uczniowie fantazjowali na temat zamordowania swego nauczyciela.

Po przeczytaniu prac Cho jedna z wykładowców skierowała go na konsultacje psychologiczne. Amerykańskie media informują, ze leczył się na depresję.

Tymczasem policja zdementowała informacje, że Koreańczyk pozostawił list pożegnalny. W jego pokoju znaleziono jednak wiele tekstów, w których potępiał "bogate dzieciaki" i atakował religię.

Media podały, że podczas strzelaniny Cho miał na ramieniu wypisane czerwonym atramentem "Ismail Ax". Prowadzący śledztwo nie mają pojęcia, co oznaczają te słowa. Ani policja, ani władze uczelni nie chcą się wypowiadać na temat motywu zbrodni.