Politycy o nowym wybranku córki L. Kaczyńskiego

Piątkowy "Super Express" poinformował, że córka Lecha Kaczyńskiego rozstała się z mężem. Nowym wybrankiem 27-letniej Marty został syn działacza Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Pomorzu Marcin Dubieniecki. Sercowe wybory córki prezydenta nie umknęły uwadze polityków dyskutujących w programie Radia Zet "Siódmy dzień tygodnia".
Pełen zapis programu "Siódmy dzień tygodnia" Posłuchaj

Nową miłością Marty jest 27-letni Marcin - syn działacza SLD na Pomorzu. - Kochają się i jest im dobrze ze sobą - zapewnił "Super Express" Marek Dubieniecki, ojciec nowego wybranka Marty i członek pomorskiego SLD.

Wojciech Olejniczak, poproszony o komentarz przez Monikę Olejnik zapewnił, że Marek Dubieniecki to "bardzo dobrze funkcjonujący działacz SLD". Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyznał zarazem, że nie widzi nic złego w tym, że nowym wybrankiem Marty Kaczyńskiej jest syn działacza jego partii.

Szefa klubu PiS Marka Kuchcińskiego nie przekonała informacja, że to córka prezydenta porzuciła męża.

- Przypuszczam, że to nie było tak, że córka odeszła. Trzeba się dowiedzieć, z jakich tak naprawdę względów nastąpiło rozstanie - zapowiedział Kuchciński.

W rewelacje "Super Expressu" nie chciał uwierzyć Jan Rokita.

- Córka prezydenta spotyka się z synem działacza SLD? Nie przesłyszałem się? - dopytywał się wyraźnie rozbawiony polityk PO. - Zawsze twierdziłem, że Lech Kaczyński jest w gruncie rzeczy liberałem. Ma przecież strasznie liberalne poglądy.

Perypetie sercowe Marty Kaczyńskiej wyraźnie nie interesowały Waldemara Pawlaka.

- Sprawy osobiste pozostawmy ludziom, których one dotyczą - stwierdził prezes PSL.