TP nie obawia się kar Streżyńskiej

Jeżeli Urząd Komunikacji Elektronicznej nałoży na Telekomunikację Polską SA karę w wysokości 3 procent zeszłorocznym przychodów, spółka zaskarży tą decyzję do sądu, powiedział we wtorek rzecznik grupy TP
"Kara zapowiadana przez UKE jest bezpodstawna i sprzeczna z prawem telekomunikacyjnym obowiązującym w Unii Europejskiej" - powiedział Reuterowi Jacek Kalinowski.

"UKE nałożył na TP karę w wysokości 100 milionów złotych za nierozdzielenie Neostrady od abonamentu i wówczas spółka zaskarżyła tę decyzję do sądu. Jeżeli zostanie nałożona zapowiadana przez prezes Streżyńską kara, również zostanie zaskarżona do sądu" - dodał.

2 stycznia Anna Streżyńska, szefowa UKE, zapowiedziała, że jest przesądzone, iż Urząd nałoży na TP karę w wysokości 3 procent zeszłorocznych przychodów jednostkowych za pobieranie zbyt wysokiej według UKE opłaty za dostęp do Internetu w ramach Neostrady. To ponad 36O milionów złotych. Streżyńska zapowiedziała również kilkadziesiąt milionów kary w innej sprawie - za niedostosowanie się do wcześniejszych decyzji UKE. Ponadto, urząd prowadzi szereg innych postępowań przeciwko Telekomunikacji Polskiej - spółce grożą kolejne wysokie kary.

"Mniejsze kary nie robią na TP SA żadnego wrażenia." - powiedziała wówczas Streżyńska.