Gosiewski: Wraca III RP (wideo)

Szef Klubu Parlamentarnego PiS, Przemysław Gosiewski jest zadowolony z prognoz wyborczych. - Po prowokacjach, które miały miejsce w ostatnim czasie, ten wynik jest wynikiem dobrym - powiedział Gosiewski w TVN 24. Niepokoi go jednak jak się wyraził - możliwy "bliski związek" PiS i Platformy w samorządach. - To by oznaczało, że wraca III Rzeczpospolita - ocenił.
Gosiewski: Decydująca bitwa za dwa tygodnie (nagranie TVN 24) - wideo>>

Wcześniej w siedzibie PiS premier Jarosław Kaczyński podziękował sympatykom swojej partii za głosy. - Mimo niebywałego ataku i prowokacji wielka część społeczeństwa rozumie przesłanki, jakimi się kierujemy i nas popiera - powiedział premier w przemówieniu w siedzibie PiS. - IV Rzeczpospolita powstanie - zapowiedział.

Olejniczak: Będziemy walczyć o więcej

Wojciech Olejniczak uważa wynik lewicy za bardzo dobry. - Jesteśmy dzisiaj alternatywą dla rządzących. Stajemy się trzecią siłą i za chwilę będziemy walczyć o więcej - zapowiedział Olejniczak.

- Rządzący myślą że są nieomylni i maja monopol na mądrość. Otóż tak nie jest. Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli w odnowiona lewicę i demokratów - powiedział.

Lepper: Rywalizacja jest duża

Również przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper optymistycznie ocenia wyniki swojej partii. - Wiadomo było, że Samoobrona w takich miastach jak Warszawa, Łódź i inne większych czas nie ma - powiedział Lepper.

Przewodniczący Samoobrony pogratulował jednak stolicy i innym dużym miastom wysokiej frekwencji wyborczej i podkreślił, że cieszy się z tego, że ludzie poszli głosować. Lepper uważa, że Samoobrona może dużo osiągnąć w radach miast. - Natomiast jeśli chodzi o sejmiki, będzie trudno, bo rywalizacja jest większa - powiedział.