Bliżej uwolnienia abonamentu

Operator Tele2 porozumiał się z TP SA odnośnie oferowania jej klientom abonamentu od stycznia przyszłego roku. Liczymy na to, że do końca tygodnia zostanie podpisana umowa w tej sprawie - poinformował rzecznik Tele2 Karol Wieczorek.
We wtorek wieczorem zakończyły się powodzeniem negocjacje ostatniej szansy. TP SA twierdziła wcześniej, że nie jest gotowa technicznie na szybkie uwolnienie abonamentu, który daje jej ponad 2,2 mld zł rocznie. Domagała się jeszcze 18 miesięcy, zanim wpuści Tele2. Tymczasem - zgodnie z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej - Tele2 może już od 14 września kupować od TP SA abonament po cenie hurtowej i oferować go klientom giganta po niższej cenie (wraz z innymi usługami telefonicznymi). Tele2 zarzucił spółce celową zwłokę, a UKE zagroził wysokimi karami.

Na środowej konferencji prasowej przedstawiciele Tele2 przeprosili także klientów za działania swych przedstawicieli handlowych (np. potwierdzenie odbioru listu z ofertą traktowali jak podpisanie umowy). Firma zapowiedziała rygorystyczną kontrolę, m.in. przez nagrywanie i odsłuchiwanie rozmów akwizytorów z klientami, a także karanie naciągaczy. Zrezygnowała też ze współpracy z jednym z największych przedstawicieli, Slovak Telecom, należącą do Deutsche Telekom "ze względu na niska jakość usług oraz nadużywanie zaufania i dobrego imienia Tele2".