Team FM blokuje fuzję Internet Group i CR Media Consulting

Mniejszościowy akcjonariusz Internet Group powiązany z Brokerem FM przerwał walne zgromadzenie, które miało zatwierdzić fuzję z CR Media Consulting. Następne odbędzie się za tydzień.
Podczas wtorkowego walnego akcjonariusze notowanej na giełdzie Internet Group mieli zgodzić się na podwyższenie kapitału spółki oraz emisję akcji skierowaną do CR Media Consulting, pośrednika w sprzedaży reklamy internetowej, radiowej i prasowej oraz właściciela spółek z branży internetowej (m.in. agencji IM Partner oraz sieci reklamowych Ad.Net i Ad.Click). Internet Group ma przejąć wszystkie akcje CR Media Consulting (dzięki temu ta druga firma niejako tylnymi drzwiami wejdzie na giełdę). Właściciele CR Media Consulting w zamian otrzymają papiery Internet Group i gotówkę (40 mln zł za blisko 25 proc. akcji, co dawałoby wycenę całej spółki na ok. 160 mln zł). Fuzja ma odbyć się do końca roku.

Ale akcjonariusze nie podjęli żadnych uchwał, bo spółka Team FM wniosła o przerwanie obrad WZA. Zostaną one wznowione 17 października. - Ubolewamy nad tym, ale prawdopodobnie doszło do naruszenia zasad ładu korporacyjnego - mówi nam Kazimierz Gródek, prezes Team FM oraz wiceprezes Broker FM. - Jako akcjonariusz Internet Group nie mogliśmy się zapoznać z dokumentami dotyczącymi wyceny CR Media Consulting. Nie poznaliśmy też stanowiska zarządu w sprawie wyceny CR Media Consulting i ceny emisyjnej akcji. Mam nadzieję, że nasz przedstawiciel dostał te dokumenty i teraz będziemy je analizować - dodaje. Team FM ma 7 tys. akcji Internet Group kontrolowanej przez rodzinę Jędrzejczyków.

Józef Jędrzejczyk, prezes Internet Group, uważa obiekcje mniejszościowego akcjonariusza za bezzasadne: - To gra na zwłokę. Gdyby chcieli, to dostaliby te dokumenty, ale wyszliśmy im naprzeciw i przerwaliśmy posiedzenie. Poprosiliśmy ich przedstawiciela, że gdyby Team FM miał jeszcze jakieś pytania, to żeby zgłosił je przed następnym walnym.

Według niego tygodniowe opóźnienie nie wpłynie na transakcję Internet Group z CR Media Consulting.

Team FM jest też jednym z mniejszościowych akcjonariuszy spółki Broker FM, do której należy m.in. RMF FM - największe ogólnopolskie radio komercyjne. Właściciele Brokera FM i CR Mediów są w stanie wojny, która rozpoczęła się w czerwcu 2004 r., podczas oferty publicznej Brokera FM. CR Media Consulting opublikowała raport z krytyczną oceną strategii Brokera, a dzień później do akcji wkroczył Włodzimierz Czarzasty, ówczesny sekretarz KRRiT, który rozesłał informację o wezwaniu zarządu RMF FM do wyjaśnienia stanu finansowego spółki. To zamieszanie zachwiało ofertą właściciela RMF, który sprzedał mniej akcji, niż planował i to po cenie ustalonej na dolnej granicy. Broker FM pozwał CR Media Consulting i Czarzastego do sądu i zażądał odszkodowania, a proces trwa do dziś.

O tym, że Team FM weźmie udział w walnym Internet Group i może chcieć rewanżu za upokorzenie Brokera sprzed lat, poinformował poniedziałkowy "Parkiet". Analitycy podzielają ten pogląd. - Zemsta jest słodka - mówi nam jeden z analityków, prosząc o anonimowość. Prezes Team FM twierdzi, że przerwanie walnego wiąże się wyłącznie z wyceną CR Media Consulting. Nie pamięta dokładnie, kiedy spółka kupiła akcje Internet Group. - Około pół roku temu - mówi Kazimierz Gródek. List intencyjny w sprawie fuzji Internet Group i CR Media Consulting ogłoszono na początku marca tego roku. - Po raz pierwszy pojawili się na walnym w czerwcu - wspomina Józef Jędrzejczyk, prezes Internet Group.