Poseł Samoobrony: Polska to koń trojański USA

Polska to koń trojański USA, a amerykańska okupacja naszego kraju jest gorsza od sowieckiej - uważa Mateusz Piskorski, poseł Samoobrony, uczestnik podejrzanej konferencji zagranicznej
Przez kilkadziesiąt lat Polska była uzależniona od ZSRR. Po 1989r. wpadliśmy pod kolejną okupację. Radziecka okupacja nie była tak zła jak okupacja, której doświadczamy teraz, Sowieci nie wysłali naszych wojsk do Afganistanu i Iraku - mówił w listopadzie 2005 r. Piskorski na konferencji "Oś dla pokoju" w Brukseli zorganizowanej przez lewacką organizację Voltaires Network. Grupa ta chętnie powtarza, że atak na WTC w2001 r. zaplanowali Amerykanie.

Za słowa o amerykańskiej okupacji Polski Piskorski zebrał oklaski. Spodobało się też, gdy mówił: "Polska jest koniem trojańskim USA wUnii Europejskiej" i "agentem amerykańskich interesów na Ukrainie". W brukselskiej konferencji wziął też udział Marcin Domagała, redaktor naczelny partyjnej gazety "Głos Samoobrony". Obok działaczy pokojowych pojawili się tam były sowiecki generał Leonid Iwaszow i Helga Zepp-La Rouche, szefowa Instytutu Schillera.

W ekspertyzie z 1992 r. UOP podejrzewał, że ta antyunijna i antyamerykańska organizacja jest finansowana przez wywiad rosyjski, i zwracał uwagę, że wspiera ona Samoobronę. W deklaracji końcowej uczestnicy brukselskiej konferencji zadeklarowali wsparcie dla polityki zagranicznej Rosji. Całą imprezę transmitowano do krajów arabskich - również przez telewizję al Dżazira.

Piskorski jeździ też jako obserwator do krajów b. ZSRR. W grudniu - do samozwańczej republiki Naddniestrze uważanej za ważny ośrodek handlu narkotykami i bronią i nieuznawanej przez społeczność międzynarodową. Według agencji poseł mówił tam: "Jestem gotów zrobić wszystko, by Polska uznała Naddniestrze". Wypowiedziami Piskorskiego niezgodnymi z oficjalnym stanowiskiem polskich władz zainteresowała się sejmowa komisja spraw zagranicznych. Tłumaczył, że jego wypowiedzi przekręcono.

Pytany o wystąpienie w Brukseli, najpierw zaprzecza, a kiedy dowiaduje się, że mamy je na taśmie, zmienia taktykę: "Z uwagi na barierę językową wyraziłem się niezbyt precyzyjnie [przemówienie było po angielsku]. Nie uważam, że Polska jest pod okupacją"- zapewnia. Zobacz film z konferencji [.wmv 32 Mb]

Piskorski pytany, kto finansował imprezę, stwierdza: - Organizacje lewicy francuskiej.

29-letni Piskorski to pierwszoplanowa twarz Samoobrony w polityce zagranicznej. Reprezentuje partię w sejmowej komisji spraw zagranicznych. Występuje w imieniu Samoobrony w sejmowych debatach, jeździ na międzynarodowe konferencje. Organizował wizyty chińskich komunistów u Leppera i jego rewizyty w Chinach. Niedawno "Gazeta" przypomniała związki Piskorskiego z neopogańską organizacją Niklot przyciągającą polskich faszystów oraz jego publikacje w nazistowskich pisemkach.

Współredagowana przez niego "Odala" pisała w połowie lat 90., że należy walczyć z "obcymi naszej rasie doktrynami, jak chrześcijaństwo, liberalizm i marksizm, zgłębiając tajniki narodowego socjalizmu i pierwotnego poganizmu". Pismo cytowało Adolfa Hitlera, np. "Wszystko, co nie wywodzi się z dobrej rasy, jest śmieciem". Sam Piskorski zaprzeczał, by był faszystą.