Jarosław Kaczyński i Ludwik Dorn w Sejmie zeszłej kadencji o Samoobronie

"A jeżeli chodzi o te nieustanne ataki ze strony Samoobrony, to my się z tego cieszymy, bo wiemy, że dzięki temu rozgarnięci Polacy wiedzą, kto jest w Polsce uczciwy, a kto jest bandą jak wy" - m.in. tak mówił Jarosław Kaczyński o Andrzeju Lepperze
Kaczyński:

12 marca 2003. Radzę panu (zwraca się do Andrzeja Leppera) przestudiować historię ostatnich 13 lat i wtedy pan zobaczy, kto rzeczywiście walczył o polskie interesy. Pan walczył o swój majątek (poruszenie na sali).

13 czerwca 2003. A jeżeli chodzi o te nieustanne ataki ze strony Samoobrony, to my się z tego cieszymy, bo wiemy, że dzięki temu rozgarnięci Polacy wiedzą, kto jest w Polsce uczciwy, a kto jest bandą jak wy.

Ludwik Dorn

22 maja 2002. Przedstawiciel klubu SLD, którego wystąpienie, zresztą po raz pierwszy w tym Sejmie, było adresowane nie do marszałka i Wysokiej Izby, tylko do pana przewodniczącego Leppera. Było to wystąpienie w trybie takiego odpalonego absztyfikanta, który tutaj się handryczy, że nie tylko narzeczona go... (oklaski) ...wywaliła za drzwi, ale jeszcze pierścionka zaręczynowego z brylantem nie chce mu oddać (oklaski).

26 marca 2003. Wśród posłów opozycji podczas tego głosowania rodziło się przekonanie, że klub Samoobrony celowo nie pojawił się na sali po to, by SLD mógł te głosowania wygrać (oklaski). Rodziło się przekonanie, że jest to jakaś buntownicza wycieraczka rządu Leszka Millera.

26 marca 2003. Przejdźmy teraz do kolejnej już, nie podpórki, ale jak mówiłem o tym rano, wycieraczki, czyli Samoobrony. Czy jest to wycieraczka, czy nie, to się okaże. Ja tylko przypominam, że posłowie Samoobrony podpisali wniosek o odwołanie pana ministra Pola, a na komisji infrastruktury ci sami posłowie głosowali przeciw temu wnioskowi. Więc jak to jest, panie przewodniczący Lepper? Albo panu nie wychodzi, albo jest pan nieudacznikiem i niedojdą, który nie panuje nad własnym klubem, albo zawarto tutaj swego rodzaju targ.

26 marca 2003. Mój apel do Ligi Polskich Rodzin. No, zastanówcie się, czy wspieranie w takim układzie Samoobrony, a podpisaliście im wniosek o odwołanie ministra Janika, ma sens. Czy ma sens wspieranie podpórki, bycie podpórką podpórki Sojuszu Lewicy Demokratycznej?