Zbigniew Jakubas - właściciel "Sukcesu"

Ma 53 lata i jest jednym z najbogatszych Polaków. Na liście ?Wprost? w ub.r. zajął 55. miejsce z majątkiem wartym 300 mln zł.
Biznes zaczynał w 1979 r. od butiku w Warszawie. Potem zajął się szyciem odzieży dla znanych marek, m.in. Hugo Bossa i Valentino. W 1989 r. założył swoją grupę kapitałową Multico i kupił wytwórnię wód mineralnych.

Inwestował w drukarnie oraz w prasę. Na początku lat 90. kupił "Kurier Lubelski". W 1996 r. po latach starań przejął "Życie Warszawy" od włoskiego biznesmena Nicoli Grauso. Dziennikarze gazety prowadzonej wcześniej przez Tomasza Wołka obawiali się, że dziennik zacznie sprzyjać lewicy. Jednak tylko pierwszym jej naczelnym był kojarzony z lewicą Aleksander Chećko, a jego następcy - Maciej Zalewski i Andrzej Urbański - wywodzili się z PC braci Kaczyńskich. Kilka lat temu "Życie Warszawy" trafiło w ręce Michała Sołowowa - dobrego znajomego Jakubasa. Od czerwca 2004 r. spółka Multico Jakubasa jest wydawcą "Sukcesu".

Jakubas interesuje się dawnymi spółkami państwowymi. Ostatnio stał się znaczącym akcjonariuszem WSiP - największego w kraju wydawcy podręczników szkolnych.

Giełdowi analitycy kojarzyli Jakubasa z BRE Bankiem. Bank często towarzyszył jego inwestycjom, np. w akcje Elektrimu (sprzedane później Polsatowi Zygmunta Solorza) czy Optimus Romana Kluski.

Ostatnio Jakubas miał chrapkę na prywatyzowany Ruch - największego w Polsce dystrybutora prasy.