Janusz Gajos następcą Romana Wilhelmiego w kontynuacji serialu "Alternatywy 4" - tak chcą internauci

W przyszłym roku w TVP będziemy oglądać serial "Dylemat 5". To kontynuacja niezapomnianego i superpopularnego serialu z lat 80. pt. "Alternatywy 4". Wiadomo, że w nowych odcinkach zagra część starej obsady. Ale producenci nie wiedzą jeszcze, kto po zmarłym w 1991 r. Romanie Wilhelmim może tak przekonująco zagrać rolę Stanisława Anioła, dozorcy tyrana. "Nowy Dzień" zapytał o to internautów.
Już jako Turecki był cudowny

Czy partyjny aparatczyk z "Alternatywy 4", czyli Janusz Gajos w nowym systemie znów nieźle się urządzi? Aktor jeszcze się waha. Za to czytelnicy "Nowego Dnia" są pewni, że to właśnie on powinien zostać następcą Romana Wilhelmiego. Dali temu wyraz w głosowaniu - prawie 40 procent wskazało na Gajosa, przekonując, że tylko on nadaje się do tej roli. Aktor miałby zagrać zarządcę bloku. Tyle że tym razem ten blok to będzie raczej apartamentowiec, a nie obskurna, PRL-owska konstrukcja z wielkiej płyty. A i zarządca odziany byłby raczej w garnitur, a nie pikowany waciak, w którym paradował Stanisław Anioł, czyli Roman Wilhelmi jako stróż zamordysta trzęsący mieszkańcami w "Alternatywach 4".

"Janusz Gajos to fenomen aktorski i świetnie byłoby zobaczyć go jako zdegradowanego prominenta." albo "Gajos, bo był Tureckim - cudowną postacią" - można przeczytać na internetowym forum "Nowego Dnia".

Co na to aktor? - Bardzo się cieszę. Sympatia widzów i czytelników to dla aktora naprawdę wielka sprawa. Niestety dziś nie mogę jeszcze powiedzieć, że na pewno zagram w tym serialu. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu - powiedział aktor, który zapoznaje się ze scenariuszem "Dylematu 5".

A Buczkowski, Rewiński, Tym

Ci, którzy widzieliby w tej roli kogoś innego, proponowali najczęściej Zbigniewa Buczkowskiego ("Naturszczyk warszawiak z Pragi umie obsługiwać odkurzacz wodny idealnie pasuje mu rola ciecia."), Janusza Rewińskiego ("Jest bardzo śmieszny i robi to bez specjalnego wysiłku. Sprawdził się jako dyrektor Misiek w Kabareciku, to i jako cieć da radę.") oraz Andrzeja Grabowskiego - cała trójka podzieliła się głosami mniej więcej po równo.

Wśród propozycji naszych czytelników pojawiła się jedna kandydatura ciecia "w spódnicy" - internauci widzieliby w tej roli Bożenę Dykiel, która w "Alternatywach 4" była Miećką, żoną Stanisława Anioła (Wilhelmiego). "Wybieram panią Bożenę, ponieważ wydaje mi się, że będzie dobrą kontynuacją serialowej żony, która odziedziczy po mężu etat dozorcy." 6 procent głosów przypadło Stanisławowi Tymowi. Oto jak uzasadnił tę propozycję jeden z internautów. "Tym, bo śp. Roman Wilchelmi pewnie też do dziś dnia by wyłysiał Jak Stanisław Tym, a tak poza tym to bardzo sobie cenię Tyma. Żaden z innych aktorów nie wypadłby tak dobrze w roli Anioła jak Tym. Cechami charakteru, a przede wszystkim poczuciem humoru zapełniłby lukę po Wilhelmim. Przecież cieć to taki kaowiec :)".

Z jednego absurdu w drugi

Nie wiadomo, czy zwycięzca naszego głosowania Gajos zaopiekuje się mieszkańcami pewnego bloku na warszawskim Ursynowie. Pewne jest jedno - potężny wybuch gazu wstrząśnie blokiem mieszczącym się pod adresem Alternatywy 4 i sprawi, że mieszkańcy zostaną natychmiast ewakuowani. W taki oto sposób bohaterowie superpopularnego serialu z lat 80. "Alternatyw 4" błyskawicznie i bezpowrotnie porzucą PRL i zamieszkają przy ulicy Dylemat 5. Przeniosą się do zupełnie innej, choć również absurdalnej rzeczywistości IV RP.

Pewne jest też nazwisko reżysera nowego serialu - Wojciech Smarzowski. Prawdopodobnie przekona nawet największych sceptyków wątpiących w sens wszelkich filmowych kontynuacji, i w to, że można przebić to, co udało się Stanisławowi Barei w "Alternatywach 4". W końcu to właśnie nie kto inny, a Smarzowski mistrzowsko sportretował, czy raczej obsmarował, Polaków w filmie "Wesele".Kto powinien zostać następcą Romana Wilhelmiego w kontynuacji serialu "Alternatywy 4"?

Janusz Gajos - 38,46

Zbigniew Buczkowski - 12,31

Janusz Rewiński - 11,54

Andrzej Grabowski - 10,00

Cezary Pazura - 9,23

Bożena Dykiel - 6,15

Stanisław Tym - 6,15

Marek Kondrat - 3,85

Piotr Fronczewski - 1,54

Olaf Lubaszenko - 0,77

Skomentuj:
Janusz Gajos następcą Romana Wilhelmiego w kontynuacji serialu "Alternatywy 4" - tak chcą internauci
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX