Nowa moda: Bulmatyńczyki i cockerpudle

Rozkapryszonym bogaczom nie wystarczają już bajecznie drogie prywatne odrzutowce, czy konsumowane na potęgę trufle. Teraz wyznacznikiem ich prestiżu mają być psie mutanty: krzyżówki różnych ras. Prawdziwym hitem jest mieszanka pudla z owczarkiem!
Największy popyt na skrzyżowane rasy jest teraz w Wielkiej Brytanii. Tam oprócz pudlo-owczarków wzięcie ma mieszanka buldoga z dalmatyńczykiem.

- Takie psy łączą najlepsze cechy obydwu ras. Warto za nie zapłacić każdą cenę - przekonuje znany aktor Sylwester Stallone.

Nasi specjaliści od psów pukają się w czoło. Anna Bogucka z Towarzystwa Kynologicznego w Polsce, wieloletni sędzia na wystawach psów, mówi stanowczo:- To idiotyczny snobizm ludzi, którzy nie wiedzą, co zrobić z pieniędzmi. Normalny pies wydaje im się nudny, więc zamawiają sobie szkaradę na zasadzie: im brzydsza, tym lepiej.

Mimo że skrzyżowane psy wyglądają żałośnie milionerzy płacą za szczeniaka nawet 700 funtów (nieco ponad 4 tys. zł). Najczęściej krzyżują labradory i pudle (labradudle), cocker spaniele i pudle (kokerpudle) oraz pekińczyki i pudle (pekipudle). Modne są też krzyżówki owczarków niemieckich i pudli (wilczudle), buldogów i dalmatyńczyków (bulmatyńczyki), labradorów i springer spanieli (labradingery), a także dalmatyńczyków i border collie (dolli).

Hodowcy, którzy krzyżują psy, twierdzą, że dziedziczą one po rodzicach najlepsze geny.

- Raczej choroby - prostuje - Anna Bogucka. - Jeśli skrzyżujemy dużego owczarka z małym jamniczkiem, to szczeniak takiej pary będzie miał słaby kręgosłup jamnika obarczony masą ciała owczarka. To psu na pewno nie wyjdzie na dobre. Podobnie uważa Joanna Szczepańska, której rodzina od 47 lat hoduje goldeny i miniaturki. - Nie wyobrażam sobie, jak fizycznie wygląda takie krzyżowanie. To absurdalny pomysł. Na szczęście Polacy to mądry naród. U nas nikt się w takie rzeczy nie bawi.

Nasze kundelki są najpiękniejsze

Kundelki piękniejsze od rasowców! Jeśli masz kundelka ładniejszego od wymuskanych bywalców wystaw i przeglądów, zrób mu fotografię i wyślij pocztą elektroniczną na adres fotozwierzaki@gazeta.pl lub MMS-em na numer 902 333 (koszt 2,44 zł razem z VAT). Portrety najpiękniejszych zwierzaków opublikujemy w gazecie! UWAGA!!! Koniecznie podajcie nam imię zwierzaka oraz imię i nazwisko jego właściciela i miejscowość zamieszkania!