Rosyjski CNN wystartował, ale ma problemy z hakerami

Rosyjski kanał informacyjny Russia Today zadebiutował w sobotę. I od razu musiał przerwać nadawanie z powodu ataku hakerów
Pierwszą audycję kanału Russia Today widzowie mogli obejrzeć w sobotę, o godz. 14 czasu polskiego. Jak już pisaliśmy, należy on pośrednio do państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti, która założyła w tym celu organizację non profit TV-Novosti. Nadająca po angielsku stacja zatrudnia ok. 150 dziennikarzy i ma biura w Londynie, Paryżu, Jerozolimie i Waszyngtonie. Jej roczny budżet wynosi 30 mln dol. Margarita Simonian, szefowa kanału nazywanego rosyjskim CNN, zapowiada, że będzie on produkować własne filmy dokumentalne, a serwisy informacyjne zajmą połowę jego czasu antenowego.

Jednak już w poniedziałek Russia Today musiał przerwać emisję, gdyż jego sieć została "zawirusowana przez hakerów". Uderzenie cyberprzestępców było na tyle poważne, że w rozmowie z brytyjską BBC Simonian nie mogła powiedzieć, kiedy stacja może wznowić nadawanie. Służba prasowa kanału informacyjnego nie odbiera telefonów.