O. Rydzyk: po co wiece, lepiej wypiszcie sobie "jestem gejem"

Demonstracje solidarności z mniejszościami seksualnymi nie spodobały się dyrektorowi Radia Maryja o. Tadeuszowi Rydzykowi. - Jeżeli oni mają robić manifestacje w różnych miastach, to ile się najeżdżą? - pytał w czwartek w nocy na antenie Radia Maryja. I poradził protestującym: - Najlepiej, niechby każdy wypisał sobie "ja jestem gejem". I już by w mieście wiedzieli.

Zdaniem redemptorysty nie grozi za to nic złego. - Nikt nikogo tutaj nie zabija, nikt nikomu nie robi na złość - argumentował.

Szymon Niemiec, jeden z liderów ruchu na rzecz emancypacji homoseksualistów: - Podobne pomysły do tabliczek z napisem "jestem gejem" już były. W latach 30. ubiegłego wieku w Niemczech, a ten, który to proponował, nazywał się Adolf Hitler.

O. Rydzyk stwierdził, że dyskryminowani są katolicy. Dlatego zaapelował do słuchaczy, żeby zaprotestowali przeciwko nierówności podczas uroczystości z okazji 14. urodzin Radia Maryja - 7 grudnia w Toruniu. - Trzeba zaznaczyć po chrześcijańsku, oczywiście my przebaczamy i tak dalej, ale protestujemy przeciwko dyskryminacji ludzi wierzących - stwierdził na antenie swojej rozgłośni.