Dzwonek ma powiększać biust

Jesteś otyły? Schudniesz. Masz pryszcze? Wypiękniejesz. Osiem cudotwórczych dzwonków komórkowych stworzonych przez japońskiego dr. Tomabechi podbija polski rynek
Dr Hideto Tomabechi - japoński psychoterapeuta - skomponował dzwonki w ub.r. Gazety pisały: "Kobiety w Japonii oszalały na punkcie melodyjki, która ma powiększać i ujędrniać kobiece piersi". Ze strony internetowej www.tomabechi.com pobierano aż 10 tys. dzwonków tygodniowo. Naukowcy komentowali ostro: "Ten dzwonek to oszustwo!", a złośliwcy kpili: "Dzwonek działa chyba tylko w Japonii - Japończycy są znani ze swojej wrażliwości na muzykę".

Te opinie podważały wyznania Japonek, które na forach dyskusyjnych pisały: "Nie słuchajcie tych naukowców! To naprawdę działa!".

Dr Tomabechi zabrał się do tworzenie nowych melodii. Obok dźwięku "Pełniejszy Biust" pojawiły się: "Zdrowsza Cera", "Utrata Wagi", "Pewność Siebie", "Poprawa Koncentracji", "Lepsza Pamięć", "Atrakcyjność Seksualna" i "Pobudzenie Seksualne". Wszystkie są w dwóch wersjach - dla kobiet i mężczyzn. Chociaż za ściągnięcie dzwonka Japończycy musieli płacić 300 jenów (ok. 10 zł), zrobiło to aż blisko milion osób! Ale doktorowi Tomabechi wciąż mało. Teraz chce podbić zagraniczne rynki. Na pierwszy ogień poszła Polska.

Działa już specjalna strona w języku polskim: www.tomabechi.pl. Ściągnięcie dzwonka kosztuje prawie 11 zł, a płaci się sms-em. By wgrać cudotwórczy dźwięk, trzeba mieć telefon obsługujący dźwięk Real Music w formacie MP3. Dzwonki schodzą jak świeże bułeczki. - Przez pierwszy tydzień ściągnęło je ponad 3 tys. osób - mówi Adam Łabędzki, który pomaga dr. Tomabechi w robieniu interesów w Polsce. - Spodziewamy się wzrostu zainteresowania, bo jeszcze nie reklamowaliśmy produktu - dodaje.

Najczęściej ściągany dzwonek to "Utrata Wagi" w wersji dla mężczyzn - aż 21 proc. wszystkich pobrań. Kolejne miejsca też zajmują dzwonki dla facetów - "Pobudzenie Seksualne" i "Atrakcyjność Seksualna" (po 14 proc. pobrań). Dzwonek dla kobiet jest dopiero czwarty w kolejności najczęściej ściąganych - to "Pełniejszy Biust" (8 proc.). - Polki chętnie ściągają też "Pobudzenie Seksualne" i "Utratę Wagi" - po 7 proc. pobrań - dodaje Łabędzki.

Jak to możliwe, by dźwięk komórki wywoływał zmiany w organizmie? - Cały nasz organizm jest sterowany przez mózg, a nie od dziś wiadomo, że na mózg można oddziaływać muzyką. Chodzi o to, by znaleźć taki dźwięk, który u każdego człowieka będzie uruchamiał określony impuls w mózgu, co z kolei zacznie stymulować organizm do określonego zachowania - tłumaczy dr Tomabechi. Co na to polscy specjaliści? - Wykorzystywanie dźwięków w leczeniu jest znane od tysięcy lat. Odpowiednio dobrana fala dźwiękowa o określonej częstotliwości może niszczyć nawet komórki rakowe. Wszystko dzięki temu, że fale dźwiękowe przenikają ciało i w jego komórkach dochodzi do wibracji, która dalej oddziałuje na organizm - twierdzi Barbara Romanowska, znana na całym świecie polska muzykoterapeutka, która uzdrawia ludzi za pomocą melodii złożonych z dźwięków tzw. kamertonów, niewielkich metalowych instrumentów.