Komentarze (159)
Uciekający islamiści podpalili bezcenne manuskrypty w Mali
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • thorgallpl

  Oceniono 9 razy 3

  dla mnie czlowiek, ktory jest islamista, od razu jest podejrzany, bo fanatyzm wynosi z domu rodzinnego. jest mily dzisiaj, ale jutro? jak go mistrz duchowny poprosi, wysadzi sie w moim samochodzi i zabioje jak najwiecej niewiernych. Szkoda, ze zachod europy jest juz stracony....ani ich wysiedlic, ani zabrac zasilki.

 • gromek1

  Oceniono 5 razy 3

  "ok. 100 tys. starożytnych rękopisów, w tym wiele sprzed VII wieku."

  Nie chciałbym być upierdliwy ale starożytność skończyła się nieco wcześniej niż w VII wieku

 • oh.bordello

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny anal-fabetyczny gniot. Pismactwo w GW lezy juz wygodnie na dnie.
  Co za zalosny przyklad guana.

 • bellerophont

  Oceniono 3 razy 3

  Stolicą Mali jest Bamako, panie redaktorze z Warsiawy:)

 • leszekzgd

  Oceniono 3 razy 3

  Redaktorzy - proponuję skończyć szkołę podstawową. Tam mają lekcje geografi - stolicą Mali jest Bamako a nie jakieś Timbuktu.

 • doni72

  Oceniono 6 razy 2

  @1europejczyk
  Przeciez globalizacj to neokolnizacja.Kiedys kolonizowaly panstwa rozrastajac sie w imperia i korzystaly na tym.Dzisiaj panstwa sa instrumentem i sponsorem na rzecz ponad narodowych korporacji dla ktorych licza sie tylko zyski,nie racja stanu panstwa.Panstwa na tym traca ponoszac ciezar kosztow(kryzys),korporacje sie bogaca i de fakto przejmuja wladze i dodatkowo zadluzaja panstwa.To o czym napisalem mozna czasami znalezc w oficjalnych gazetach choc z zadka.Nie jest to zadna spiskowa teoria.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 8 razy 2

  A propos terroryzmu - właśnie wyciekły dokumenty z brytyjskiej firmy sektora zbrojeniowego dotyczące Kataru, kraju sponsorującego ludobójstwo w Syrii, z planami prowokacji z użyciem broni chemicznej w Syrii:
  "We’ve got a new offer. It’s about Syria again. Qataris propose an attractive deal and swear that the idea is approved by Washington.
  We’ll have to deliver a CW to Homs, a Soviet origin g-shell from Libya similar to those that Assad should have.
  They want us to deploy our Ukrainian personnel that should speak Russian and make a video record.
  Frankly, I don’t think it’s a good idea but the sums proposed are enormous. Your opinion?"
  www.cyberwarnews.info/reports/a-look-into-the-britam-defence-data-leak-files/

 • 1europejczyk

  Oceniono 6 razy 2

  Tyle, że miasto Kidal jest na wschodzie Mali przy granicy z Nigerią i południową pustynna Algierią przez którą idzie korytarze do południowej Libii. I stamtąd właśnie docierają do Mali islamscy radykałowie.
  Ci sami, którzy nie tak dawno jeszcze, wspierani przez zachód i bezprawnie zaopatrywani w bron miedzy innymi przez Francję (40 ton bezprawnie dostarczonej Libijczykom broni) , przy medialnym kociokwiku zachodnich mediów obalili, Kadafiego.

  Nikt oczywiście tak tego co dzieje się obecnie w Malii , nie tylko zresztą w naszym kraju, nie relacjonuje bo to mogłoby zaszkodzić nie tylko różnego rodzaju pajacowatym awanturnikom jak francuski inicjator krucjaty przeciwko Kadafiemu BHL ( Bernard Henri LEVY ) ale przede wszystkim temu medialnemu prestiżowi "oswobodzicieli uciśnionych" przez krwawą dyktaturę Kadafiego.

  Zdewastowali Libię tylko po to by podpalić Afryke środkową.

  I dzisiaj dumnie bronią "starożytnych rękopisów" !!!

 • marne

  Oceniono 10 razy 2

  nie islamizacji europy,nie budowie meczetów,nie mieszanych ślubów,nie prawa pobytu w europie,miejsce psów jest na pustyni

 • hare-hare

  Oceniono 4 razy 2

  stare jest cenne....ja pale weglem 800 zeta za tone

 • szymek_50

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda tych manuskryptów, być może ktoś je wcześniej zinwentaryzował i wgrał na dyskietkę DVD.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 8 razy 2

  "Islamscy bojownicy uciekający przed francuską armią z malijskiego Timbuktu podpalili bezcenne starożytne manuskrypty. Podłożyli ogień pod bibliotekę."

  Pewnie sie nauczyli od debili chrzescijanskich, ktorzy spalili biblioteke w Aleksandrii. Moze ktos zna religie, ktore by nie byly tak gowniane?!?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 2

  Gdy mi po raz kolejny mówią, że Saddam ma broń masowego rażenia, chętnie wierzę.

 • od-or

  Oceniono 8 razy 2

  jak narazie islam to bantytyzm i terroryzm

 • pregierz

  Oceniono 4 razy 2

  A Ci żołnierze to walcza na pustyni czy w dzungli ? Bo te zielone mundury to jakieś takie średnie.

 • city-zen

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejna "misja cywilizacyjna" w Afryce - tym razem dla zabezpieczenia złota (Niemcy zażądali ostatnio zwrotu swojego złota od Paryża) i uranu (francuscy komandosi już zabezpieczyli kopalnie w sąsiadującym Nigrze). Oddziały bojowników muzułmańskich, uzbrojonych przez NATO przybyły tutaj z Libii, po obaleniu Kadafiego. Rzetelnie informuje o tym Pepe Escobar z Asia Times.

 • doni72

  Oceniono 3 razy 1

  @zigzaur
  Nie musisz,niczego nie oczekuje od Ciebie tak odpowiedzi jak i twoich wywodow.Co do twojej prosby to nie spelnie dlatego ze forum to nie twoja prywatna wlasnosc.Gdyby forum bylo twoja wlasnoscia zapewniam ze dostosowalbym sie do twojej prosby.Skoro nie rozumiesz o co chodzi to trudno,jestesmy dla siebie zupelnie obcy,zyjemy w zupelnie innych swiatach,jestesmy po diametralnie odmiennych przejsciach i doswiadczeniach zyciowych wiec darujmy sobie jakiekolwiek starania.Zegnam,spokojnej nocy.

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 1

  Parę wniosków:
  1. Jednak ktoś przed Francuzami ucieka. Gratulacje.
  2. Zabezpieczenie skarbów sztuki starożytnej Mezopotamii w Iraku było słuszne.
  3. Z krajów islamskich należy zabrać wszystkie skarby starożytnej kultury. Przewieźć w najbezpieczniejsze miejsce świata - do USA.
  4. Nie cackać się z terrorystami.

 • coelka

  Oceniono 5 razy 1

  Jak czytam takie rzeczy to po prostu płakać się chce, i jest to przykład do czego moze prowadzic funametalizm religijny i dorawanie sie do władzy nieodpowiednich ludzi, ktorzy sa w stanie doktrynie religijnej podporzadkowac wszystko w polandi tez duzo nie brakuje, przykład ostanie głosowanie nad związkami partnerskimi ,zacofanie i nic wiecej, religia, religia, religia decyduje, moze u nas jekies wojska francuskie by sie przydały.
  Jak mozna podpalic historie ludzkosci ,coś co zostało stworzone wiekuii temu i nikt tego juz nie zwróci nigdy.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 11 razy 1

  Siedliskiem tego fanatycznego muzułmańskiego terroru jest Arabia Saudyjska, Bahrajn i Katar. Tam trzeba zaprowadzić porządek a na całym świecie zrobi się spokój !

 • marne

  Oceniono 7 razy 1

  MUZUŁMANIZM I ISLAMIZM powinny być zakazane w europie,pod kara ukamienowania,a kobiety ,polki które poślubią islamistę powinny być sterylizowane, z głową golona na zero

 • elkoguto11

  Oceniono 9 razy 1

  Całe te podboje urządzane przez nato i swiat zachodu, a zwłaszcza USA, przypominają mi filmy z serii "Gwiezdne wojny"
  Imperium było potężne, miało super broń, a talibami czy rebeliantami można by było nazwać te miśki z lasu, które z włóczniami i procami w dłoniach, walczyły przeciwko kroczącym machinom...
  (Oczywiście Vaderem jest tu Obama, a imperatorem w kapturze Rockefeller, który ufundował grunt pod siedzibę ONZ-tu)

 • doni72

  Oceniono 4 razy 0

  @zigzaur
  Ja wiem twoja kultura jest bliska twojej zlosliwsci i nie smialbym jasnie aroganta o cokolwiek prosic.Jezeli sie tak bardzo obruszyles to przepraszam,ale powiem krotko odbij.Ja reprezentuje tylko prekariat,jestem nikim w twoim faszystowskim systemie i mam prawo do bledow hipokryto.Po mimo mojego prostactwa w pisowni nigdy nie szantazowalem cenzora tego forum straszac donosicielstwem w obcych ambasadach,zapomniales jak kablowales sam niejednokrotnie prowokujac aroganciku.

 • 1europejczyk

  Oceniono 6 razy 0

  To jest "rozczulające" jak "cywilizowane" media po kilku wiekach swojego kolonialnego barbarzyństwa w Afryce północnej i środkowej, bronią dzisiaj "bezcennych starożytnych manuskryptów'" ...

  Kiedy sami nie tak jeszcze dawno prawem kolonialnych zwycięzców dewastowali i rozkradali bezcenne starożytne arcydzieła w Afryce nikt jakoś dziwnie, chociażby w imię tego "cywilizowanego" poszanowania dorobku podbitych terytoriów, nie protestował.

  To jest właśnie ta "nasza" cywilizacyjna hipokryzja w wymiarze globalnym, wyrosła na gruncie europejskich "chrześcijańskich korzeni", którą w wymiarze krajowym dumnie reprezentuje rządzący naszym krajem półświatek półinteligentów opętanych nie tyle religią i wiarą co kompleksem własnego zagubienia wobec tego co dzieje się na świecie.

  Stad ta nieustająca, przy każdej okazji jak ta ostatnia sejmowa na okoliczność związków partnerskich, potrzeba potwierdzania "chrześcijańskich korzeni"

 • dziub108

  Oceniono 6 razy 0

  LEGIA rzadzi!! Nikt na swiecie nie ma odwagi walnac piescia w stol i powiedzec DOSC tym wszystkim dupkom.
  Zasilki, dla afro.. czegos tam, darmowe mieszkania dla arabo... czegos tam, dzieci arabskie, meczety w Paryzu, Belgi islamska, choinka w Holandi zakazana. Sobieski pod Wiedniem, przegonil ten ciemnogrod. Do domu, na pustynie!!!

 • antua43

  Oceniono 8 razy 0

  Powinno się ich wytłuc do pnia.

 • plugawy_len

  Oceniono 6 razy 0

  wracaja tam, skad wypelzli
  gory i pustynia

 • mariatg8

  Oceniono 8 razy 0

  Ci francuzi to jacyś nieudacznicy . Tych morderców i terrorystów trzeba wybijać na miejscu , do ostatniej nogi , a nie pozwlać im wynosić brudne tyłki cało .

 • alfa59dix-sept

  Oceniono 2 razy 0

  jusqu'a quand comptera-t-on sur le grand menage dans le pays avec des islamistes ... avec ces fondamentalistes ... petite reflexion !!!!

 • protoplex

  Oceniono 6 razy 0

  No i rozwaliliśmy dzikusów, chwała Allahowi.

 • tenare

  Oceniono 10 razy 0

  Mam alternatywną hipotezę:
  bezcenne manuskrypty ukradli francuscy żołdacy i podpalili bibliotekę, żeby zatrzeć ślady i winą obarczyć islamistów.

 • konichiwabitches

  Oceniono 10 razy 0

  Gorąca prośba do żołnierzy francuskich. Jak już poćwiczycie sobie na tych psich synach w Afryce, to czym prędzej wracajcie do Paryża, Marsylii czy innego miast Europy Zach. i wykorzystajcie zdobyte doświadczenia (osobiście bym doradził skuteczniejsze używanie broni palnej)

 • tw.jacek_i_placek

  Oceniono 6 razy 0

  Najcenniejsze już dawno zostały wyniesione i sprzedane. Reszta podpalona dla zatarcia śladów.

 • rabbinhood

  Oceniono 8 razy 0

  Każdy ma inne buty. To jakiś zwyczaj?

 • villiers

  Oceniono 3 razy -1

  Terroryzm to bezsilność ,rozpacz ,strach. To powstanie rabowanych ,bitych ,okradanych ,gwałconych.To współczesna partyzantka . To współczesny Cafe Club i Mitropa.

 • doni72

  Oceniono 5 razy -1

  @marne
  Z kompleksami idzie sie po pomoc do poradni zdrowia psychicznego,a frustracje nie wypada przelewac na forum.Jezeli chodzi o sterylizacje to zgadzam sie co do psychopatow takich jak Ty.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 11 razy -1

  Coz, fanatyczni mahometanie zniszczyli sobie zabytki wlasnej kultury, unikalne starozytnosci islamskie.
  Widac zalezy im na dorownaniu polskim katolikom i robieniu za swiatowego cwoka.;)

 • doni72

  Oceniono 3 razy -1

  @horteksparty
  Kamyk39 dobrze Ci poradzil,a ja dodam od siebie mniej chlac i przestac cpac.Tracisz orientacje i myli Ci sie forum z melina.

 • big_bezet

  Oceniono 11 razy -1

  ISLAMIZM to nie ISLAM krzykacze, większość muzułmanów się z nim nie utożsamia.

 • slmako

  Oceniono 3 razy -1

  posel glogowski zapisuje sie do talibow. A pivo bedzie zamiawial gestem 88.
  I mamy faszyste

 • bezprym47

  Oceniono 8 razy -2

  Muzułmanie to niestety prymitywni zapóźnieni w rozwoju cywilizacyjnym dzikusy. Są wyjątki, oczywiście, ale wyjątek ma to do siebie, że potwierdza regułę.

 • lokator_wawelu

  Oceniono 8 razy -2

  Taka sama prawda jak to, że siepacze Saddama mieli wyrzucać dzieci z inkubatorów a Kaddafi gwałcił wszystko co się ruszało - zwykła propaganda najemnych zbrodniarzy i kolonialistów obliczona na zachodnich półgłówków.

 • y0rg

  Oceniono 9 razy -3

  Sądzę , ze prędzej te podpalenia są dziełem nie islamistów , a żołdaków pochodzenia nie arabskiego lub Francózów

 • pismaki_klamia

  Oceniono 9 razy -5

  A może to podpalenie to jednak prowokacja francuskich służb specjalnych...?

 • tirinti

  Oceniono 9 razy -5

  W ramach rewanżu ONZ powinno zgodzićsięaby Izrael przejął kontrolę nad całą Jerozolimą i wybużył islamskie zabytki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX